Strona główna > Sprzęt Audio > Odrzuty" rewolwerów dopasowują się do kształtu płatka ucha w 60 sekund

W styczniu 2014 r. twórcy firmy Revols wpadli na pomysł stworzenia słuchawek, które mogłyby dopasować się do indywidualnego kształtu ucha każdego użytkownika. W tamtych czasach było to możliwe dzięki słuchawkom robionym na zamówienie, w których wkładki douszne były projektowane specjalnie pod kątem specyfiki ucha. Wyprodukowanie słuchawek na zamówienie trwało około miesiąca, a koszt takiej usługi wydawał się wielu osobom zaporowy. Firma Revols rozwiązała ten problem, uruchamiając kampanię zbierania funduszy na słuchawki, które dostosowują się do budowy ucha właściciela. Projekt, który został umieszczony na Kickstarterze, zebrał już ponad 500 000 dolarów, a do końca pozostało jeszcze około 50 dni.

We współpracy z producentem słuchawek Onkyo, Kanadyjczycy z firmy Revols stworzyli zaawansowaną technologię poduszek usznych wypełnionych żelem silikonowym. Po zsynchronizowaniu przez Bluetooth 4.1 z aplikacją zainstalowaną na smartfonie żel rozszerza się i wypełnia wnętrze ucha w ciągu 60 sekund. Ruchoma poduszka żelowa daje możliwość wyboru dopasowania standardowego lub zausznego, wpływając na eliminację efektu mikrofonowego.

Wygląd słuchawek bezprzewodowych można również spersonalizować, stosując dodatkowe żelowe poduszki nauszne na obudowie. Dostępne w kolorach: czarnym, białym, zielonym, niebieskim, czerwonym, żółtym i różowym. Jak na razie dostępne są dwie opcje kolorystyczne obudowy: czarna i biała ze srebrnymi wstawkami.

Po przekroczeniu progu 600 000 dolarów firma będzie oferowała możliwość zamówienia obudowy w standardowym kolorze, ale tym razem z zielonymi wstawkami. Naładowanie urządzenia gwarantuje do 8 godzin słuchania, a po podłączeniu opcjonalnego akumulatora czas ten wydłuża się do 14 godzin.

Według wstępnych deklaracji twórców, jakość dźwięku bezprzewodowych słuchawek nie pozostawi użytkowników obojętnymi, dzięki wbudowanym radiatorom Onkyo o dużej średnicy.

W tej chwili cena dla inwestorów na Kickstarterze wynosi 199 dolarów za zestaw, w skład którego wchodzą same słuchawki Revols, kabel do ładowania, dodatkowy akumulator, dwie wkładki żelowe (w wybranym kolorze), dodatkowa para ponadwymiarowych wkładek żelowych, etui oraz aplikacja mobilna na platformy IOS, Android i Microsoft.