Strona główna > Multiroom > Multiroom, czyli dźwiękowe centrum rozrywkow we własnym domu

system multiroomHasło „multiroom” słyszał chyba każdy z nas. Tak naprawdę jednak mało kto potrafi je dokładnie zdefiniować. Już jednak sama nazwa może nam coś sugerować. Sprzęt służący domowej rozrywce to między innymi tunery radiowe, odtwarzacze CV, BluRay i DVD, czytniki plików, miniwieże, głośniki, wzmacniacze – wymieniać można jeszcze długo. Można je ukryć przed spojrzeniami w oddzielnym pomieszczeniu i zapomnieć o ich istnieniu, a jednocześnie nie odejmować sobie nic, jeśli chodzi o funkcjonalność. Osoby, które mają takie potrzeby, z pewnością marzą właśnie o systemie multiroom.

multiroomDzięki niemu co rano może budzić nas nasza ulubiona muzyka. Wystarczy jednak nacisnąć jeden guzik, aby umilkła w sypialni, a pojawiła się w łazience. To jednak nie wszystko. Kiedy miłość życia zagłębia się właśnie w wiadomości radiowe, dziecko może oddawać się przyjemności słuchania swojej ulubionej płyty. Urządzeń nie widać, a do naszych uszu dobiega dźwięk o najwyższej jakości. Dodatkowo każdy z domowników może wybrać własne dźwięki w tej samej chwili. Tak właśnie w skrócie przedstawia się idea multiroom, która pojawiła się na początku w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj to komfortowe uzupełnienie własnego domu, które spotkać można na całym świecie.

Multiroom to świetna propozycja dla wszystkich, których cechuje designerskie podejście do wystroju wnętrza. Przypadnie do gustu również tym, którzy cenią sobie formalny minimalizm, a wszystkie sprzęty lubią chować przed spojrzeniami. Tym, co jest widoczne w przypadku systemów multiroom, to klawiatury sterujące. Widać również głośniki, ale jeśli zdecydujemy się na płaski montaż w suficie lub ścianie, również nie będą rzucały się w oczy. Do tego doliczyć trzeba jeszcze piloty sterujące. W ich roli coraz częściej występują jednak smartfony oraz tablety, które muszą mieć zainstalowane odpowiednie aplikacji.

Chcąc mieć system multiroom we własnym domu, najlepiej pomyśleć o tym już na etapie jego projektowania. Ostatni moment to rozpoczęcie budowy. Można również taki system zamontować w przypadku generalnego remontu bądź szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych. Jest to moment, kiedy trzeba określić swoje potrzeby. Dzięki temu możliwe będzie właściwe zaprojektowanie systemu. Zaplanować trzeba bowiem okablowanie strukturalne.

Wiele osób zapyta w tym miejscu o systemy bezprzewodowe. Są one bardzo wygodne, ale trzeba pamiętać, że mają szereg ograniczeń. Chcąc zapewnić sobie dźwięk cyfrowy, najlepiej postawić jednak na dobrej jakości kable. Rozwiązania bezprzewodowe mogą nas bowiem zawieźć. Można je natomiast zastosować wtedy, kiedy sygnał będzie miał do pokonania niewielką odległość, a jednocześnie nie będzie zakłócany przez urządzenia wi – fi.

multiroom planSystem multiroom pozwala na niezależnie uruchamianie i sterowanie funkcjami wybranej sfery w danym obszarze. Sferą może być jeden pokój bądź system kilku pokoi, które zostały ze sobą funkcjonalnie połączone. Lokalizacja to wybór użytkownika. Może to być salon, kuchnia, sypialnia, a nawet łazienka. Systemy multiroom pozwalają na słuchanie muzyki również w ogrodzie czy na tarasie. System wymaga źródeł dźwięku i wzmacniaczy. Do tego dochodzą takie akcesoria, jak transmitery, dekodery i wzmacniacze. Niezbędne są również urządzenia sterujące. Użytkownik nie ma problemu z dostępem do systemu. Wszystko jest naprawdę bardzo proste.