Strona główna > Multiroom > Multiroom, czyli multi-możliwości

multiroomWyobraźmy sobie taką sytuację: nasz nastoletni syn słucha ulubionego heavy-metalu, mąż słucha muzyki country, a Ty swojego ulubionego Mozarta. Do niedawna sytuacja taka mogła mieć miejsce tylko pod warunkiem, że dysponowaliśmy odpowiednią liczbą odbiorników radiowych, czy przenośnych odtwarzaczy. Od pewnego czasu sytuacja uległa jednak zmianie, każdy członek rodziny może słuchać muzyki w tym samym czasie, w dowolnym miejscu domu czy mieszkania bez konieczności ustawiania w każdym pomieszczeniu sprzętu grającego.

zarządzanie systemem multiroomJednoczesne słuchanie muzyki umożliwia system multiroom. System multiroom zajmuje bardzo niewiele miejsca. Zamiast kilku odbiorników (telewizora, wieży Hi-Fi, radia) w ścianach montowane są specjalne, bardzo niewielkich rozmiarów sterowniki. Oprócz sterowników w skład systemu multiroom wchodzą także bezprzewodowe głośniki, które montujemy w suficie dowolnie wybranego przez nas pomieszczenia.

Decydując się na system multiroom możemy mieć pewność, że z naszego salonu znikną plątające się kable, oszczędzimy miejsce, a zyskamy na komforcie użytkowania. Także panel sterowania możemy ustawić w dowolnym, najbardziej dla nas optymalnym miejscu. System multiroom pozwoli uniknąć konfliktów w rodzinie, od tej chwili każdy członek rodziny będzie mógł w tym samym czasie słuchać swoich ulubionych utworów muzycznych.

System multiroom można zamontować w już zamieszkałych budynkach, jednak wiąże się to z pewnymi niedogodnościami. O wiele lepszym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji na etapie projektowania i budowy domu. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku budowy domu inteligentnego, co znacznie ułatwia korzystanie z systemu.

system multiroomW domach już wybudowanych zaleca się montaż instalacji bezprzewodowej, która pozwala przesyłać sygnał za pomocą fal radiowych. Taka opcja jest tańsza w eksploatacji, do prądu podłączane są jedynie sterowniki i głośniki. Sercem systemu multiroom jest jednostka centralna, to z niej dźwięk jest rozprowadzany do poszczególnych pomieszczeń za pomocą głośników i wzmacniaczy strefowych. Słuchanie muzyki w dowolnie wybranym pomieszczeniu umożliwia system przewodów, kable łączące jednostkę centralną z głośnikami montowane są w ścianach lub w suficie. Nie musimy obawiać się plątaniny kabli w całym domu.

System multiroom jest bardzo prosty w obsłudze. System możemy obsługiwać za pomocą smartfonu, dotykowego panelu lub pilota. System obsługujemy intuicyjnie, korzystając z podpowiedzi wyświetlanych na ekranie monitora. Muzyka odtwarzana w systemie multiroom pochodzi ze specjalnych, bardzo pojemnych serwerów.