Strona główna > Sprzęt Audio > 1MORE PistonBuds

1MORE PistonBuds

PistonBuds firmy 1MORE to niedrogie słuchawki TWS wyposażone w 7 mm dynamiczny przetwornik, IPX4 i baterię wystarczającą na 20 godzin pracy. Jego cena wynosi 49,99 USD.

Zastrzeżenie: Słuchawki 1MORE PistonBuds wysłane do nas jako próbka w zamian za naszą szczerą opinię w tej recenzji. Dziękujemy firmie 1MORE za tę możliwość.

Aby przeczytać więcej recenzji słuchawek 1MORE na Headfonics, kliknij tutaj.

Uwaga, ta recenzja jest zgodna z naszymi nowymi wytycznymi punktacji na rok 2021, z którymi możecie zapoznać się tutaj.

Obecnie na rynku jest tak wiele modeli TWS, że ciężko jest nadążyć za nimi wszystkimi. Jak więc uważasz, jaką strategię zakupu TWS wybrać, aby nie sparzyć się przy podejmowaniu złej decyzji?

Pierwszą rzeczą jest kupowanie od znanej firmy, a drugą - rozważenie ceny i ustalenie budżetu. 1More spełnia oba te kryteria dzięki PistonBuds TWS, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet.

1More to firma, która zdobyła wiele nagród za swoje produkty przez dwa lata z rzędu, więc można bezpiecznie powiedzieć, że do tej pory powinno być dobre zaufanie klientów do marki.

Czy potrzebujesz więc niedrogiego TWS od znanej firmy? Po raz kolejny, 1More ma cię pod opieką na obu tych frontach, a PistonBuds wypełnia oba pola.

Technologia w środku

PistonBuds firmy 1More to skromne cenowo słuchawki TWS z pojedynczym dynamicznym przetwornikiem i rozwiązaniem jednoukładowym. Chip Qualcomm QCC3020 jest wykorzystywany do zasilania 1More PistonBuds.

Układ Qualcomm QCC3020 to sprawdzone i prawdziwe rozwiązanie jednoukładowe z wieloma funkcjami, w tym korekcją DSP na poziomie firmware, redukcją szumów i przyzwoitym zestawem opcji obsługi kodeków.

PistonBuds działają na Bluetooth 5.0 w paśmie od 2.400Ghz do 2.4835Ghz w odległości 30 metrów w linii prostej, bez żadnych przeszkód pomiędzy nimi.

Uzyskałem około średnio 30 stóp zasięgu w linii prostej, co jest zgodne ze specyfikacją chipów i średnią dla TWS wykorzystujących chip QCC3020.

Obsługa kodeków

PistonBuds 1More mają podstawową dostępność kompatybilności z kodekami. Są tylko dwa, co jest w porządku, ponieważ te dwa są najbardziej powszechne.

SBC wraz z AAC, który jest obecnie bardzo popularny, jest w pełni sprawny. Dostępne kodeki to podstawowa lista, która zapewnia, że PistonBuds będą działać z każdym typem urządzenia, jakie można mieć.

Odbywa się to w ramach protokołów Bluetooth, a ich lista to BLE, HSP, HFP, A2DP i AVRCP.

Copyright 1MORE 2021

Sterownik

Słuchawki 1More PistonBuds wykorzystują pojedynczy 7mm dynamiczny przetwornik w pełnym zakresie pracy. Ostatnio technologia pojedynczego przetwornika uległa poprawie i jest o krok do przodu w stosunku do tego, co było jeszcze kilka lat temu.

Mój instynkt podpowiada mi, że jest to sprawdzony przetwornik. Wymieniono impedancję 16 omów, ale nie podano innych parametrów przetworników. Wygląda na to, że jest to bardzo konkurencyjny przetwornik.

IPX4

Modele TWS powinny mieć jakiś rodzaj wodoszczelności, aby były funkcjonalne i trwałe. Będziesz pocić się z nimi na szczególnie podczas treningów lub gorących letnich dni. Możesz również zostać złapany w deszczu. To się zdarza.

Słuchawki 1More PistonBuds mają klasę IPX4, więc ktoś mógłby praktycznie skierować na Ciebie wąż ogrodowy i nic im się nie stanie.

Copyright 1MORE 2021

ENC z DNN

1More PistonBuds nie oszczędzają na systemie mikrofonowym. W PistonBuds zastosowano 4 mikrofony ENC. Po 2 na każdą wkładkę douszną.

Używają one również algorytmu DNN (głębokiej sieci neuronowej) napędzanego przez sztuczną inteligencję, aby rozpoznać Twój głos i wzmocnić go, aby nadać mu pewną czystość i zwiększyć głośność. Jak na niedrogie TWS, ten system mikrofonów działa dobrze. Lepiej niż niektóre droższe modele.

Copyright 1MORE 2021

Konstrukcja

Wkładki douszne 1More PistonBuds mają krótki pałąk, który uważam za bardzo wygodny i łatwy do włożenia do ucha. Trzpień jest raczej krótki w porównaniu do innych modeli, ale trzpień spełnia swoją funkcję dobrze i ułatwia wkładanie do ucha.

Obstawiam, że to właśnie tam znajduje się antena Bluetooth, ale nie ma o niej wzmianki i prawdopodobnie jest to typ LDS, który ma tendencję do poprawy odbioru, ponieważ w tej konstrukcji większa powierzchnia anteny jest wystawiona na działanie sygnału.

Materiał użyty do budowy wkładek to w większości plastik z pozłacanymi stykami. Wydają się być wystarczająco wygodne, aby używać ich przez dłuższy czas. Ukośnie ustawione dysze pomagają wkładkom dousznym pozostać na swoim miejscu, zachowując komfort użytkowania.

Izolacja

Pistonbuds 1More nie posiadają ANC ani żadnego rodzaju aktywnej redukcji hałasu, więc polegają na pasywnej izolacji i moim zdaniem działa ona dobrze.

Powiedziałbym, że jest na równi z większością IEM-ów na rynku, które redukują hałas średnio o 22 do 28 decybeli w zależności od wyboru końcówki i dopasowania.

Sterowanie dotykowe

Słuchawki 1More PistonBuds posiadają podstawowy zestaw przycisków dotykowych, które działają dobrze, przynajmniej dla mnie. Pojedyncze i podwójne dotknięcia sterują odtwarzaniem i pauzą oraz można aktywować pomoc głosową.

Ten system kontroli dotykowej nie posiada żadnych funkcji haptycznych, ale ponownie muszę przypomnieć o niskiej cenie. Szczerze mówiąc, wolę jeden z nie haptycznych i uproszczonych funkcji, które działają dobrze.

Etui do ładowania

Etui ładujące 1More PistonBuds jest po cienkiej stronie. Jest to dobra rzecz i sprawia, że łatwo ją przenosić. Wymiary obudowy to 70,6 mm x 25,7 mm x 36,8 mm. Waga również nie jest zła i wynosi około 43 gramów.

Ładowanie jest obsługiwane przez port USB typu C i nie ma bezprzewodowego ładowania, ale w tym punkcie cenowym, kto by się tym przejmował.

Jedną rzeczą, którą zauważyłem, to podstawka nie jest szybkie ładowanie kompatybilny, ale udaje się ładować szybko jak model, który ma funkcję, więc prawdopodobnie nie będzie brakowało tej funkcji w każdym razie. Używa 1 amper szybkość ładowania.

Moc baterii

Raz na jakiś czas, masz produkt, który jest prawie prawo na pieniądze z ich ocen baterii. 1More PistonBuds jest jednym z nich.

Podstawka ładująca 1More PistonBuds jest wyposażona we wbudowaną baterię 535mAh i według 1More ładuje się w około 2 godziny dla 20 godzin czasu odtwarzania w sumie. Ja swoje naładowałem w niewiele mniej niż deklarowane 2 godziny.

Czas ładowania każdej wkładki dousznej wynosi około 1,5 godziny, co daje maksymalny czas odtwarzania 3,5 godziny przy 50% głośności według 1more i to jest to, co ja również otrzymałem.

Nie mogę znaleźć błędu w specyfikacji baterii i szacunkowych czasach podanych przez 1more, ponieważ uzyskałem prawie identyczne czasy odtwarzania i ładowania.

Opakowanie i akcesoria

Słuchawki 1More PistonBuds są dostarczane w pudełku, które dobrze chroni zawartość, ale jakoś mam wrażenie, że nazwa produktu jest zasłonięta, ponieważ została napisana jasnoszarymi literami na białym tle. Ktokolwiek zaprojektował opakowanie, powinien był przynajmniej podkreślić nazwę produktu ciemniejszymi literami.

Lista akcesoriów jest minimalna i obejmuje trzy zestawy gumowych końcówek oraz przewód do ładowania USB typu C. Kolejną rzeczą, którą zawierają jest instrukcja obsługi w różnych językach i jest dobrze napisana z dużą ilością przydatnych informacji o produkcie.

Ponadto, zauważ, że otrzymujesz kartę gwarancyjną, która jest również kartą uwierzytelniającą produkt, a PistonBuds są objęte roczną gwarancją.

Wrażenia dźwiękowe

Podsumowanie

Słuchawki 1More PistonBuds charakteryzują się ciężkim basem, pierwszym basem w kształcie litery L, ale nie brakuje im wiele w pozostałej części pasma częstotliwości, z wyjątkiem samej góry.

Poziom głośności jest na poziomie, który był dla mnie akceptowalnie głośny. Uważam, że większości modeli TWS brakuje głośności, ale ten jest całkiem akceptowalny.

Zwykły test tone sweep ujawnił uwypuklenie niskich tonów w okolicach 60-120hz. Kolejną rewelacją jest to, że bas był słyszalny poniżej 20hz. Słyszałem ich zejście do 17hz, co jest bardzo dobre jak na tak niedrogie urządzenie. Poniżej 30hz był spadek, ale był on niewielki i stopniowy.

Po drugiej stronie spektrum słyszałem szczytowy obszar w okolicach 6 kHz. Wysokie częstotliwości nie wykraczają poza 14khz i są nieobecne powyżej tego poziomu.

Pozytywną informacją jest to, że oba przetworniki były równe w całym spektrum częstotliwości z bardzo niewielkimi przesunięciami na boki, co wskazuje na to, że są one dobrze dopasowane.

Bas

Bas 1More PistonBuds jest duży i tłusty. Jest on uwypuklony w rejonie średniego basu, co nadaje mu wspomniany charakter.

Byłem nieco zaskoczony basem, ponieważ w tym przedziale cenowym spodziewałem się dużo gorszego, a uważam, że bas jest przyjemny i słuchalny. Ma dobrą barwę.

Średniotonowe

Jest to obszar, w którym słuchawki 1More PistonBuds radzą sobie całkiem dobrze, ze średnicą, która ma gładki charakter z dość dużą ilością szczegółów.

Głosy mają tendencję do brzmienia nieco ciepłego z przyzwoitą ilością definicji. Nie używałbym tego jako standardu odniesienia, ale nic nie przeszkadza zmysłom w postaci piszczących nut czy sybilantów.

Wysokie tony

Słuchawki 1More PistonBuds w zakresie wysokich tonów nie wspięły się wystarczająco wysoko w odpowiedzi częstotliwościowej w teście tone sweep i osiągnęły tylko 14khz, po czym całkowicie opadły.

Każda nuta poniżej tej częstotliwości jest produkowana dobrze, a ponieważ poziom wyjściowy jest utrzymywany na niskim poziomie, utrzymuje produkcję ostrych wysokich tonów do tego stopnia, że są one przeszywające lub uciążliwe. Mają one akceptowalną ilość przejrzystości.

Staging

Scena 1More PistonBuds nie jest duża i nie pokazuje, że zajmuje dużo miejsca. Jestem jednak głęboko przekonany, że szeroka scena dźwiękowa nie jest obowiązkowa i konieczna, a czasami preferowana jest mniejsza i bardziej osobista.

Scena jest w większości trójkątna, z elementami w lewym i prawym kanale oraz trzecim kanałem w centrum, tworząc trójkątny wzór.

Projektują one dokładne obrazowanie od lewej do prawej strony i jest w tym odrobina głębi, ale czy muszę przypominać o cenie?

Wydajność bezprzewodowa

Kiedy otrzymałem słuchawki 1More PistonBuds, próbowałem sprawdzić, czy mogę dostrzec różnicę pomiędzy SBC i AAC. Mój telefon Motorola może wyłączyć AAC jako funkcję. Nie byłem w stanie stwierdzić różnicy między nimi pod względem dźwiękowym.

PistonBuds 1More parowały się dobrze przez większość czasu. Potknąłem się PistonBuds kilka razy z moimi wybrednymi adapterami, które używam wyłącznie w celu potknięcia się urządzeń Bluetooth. Ale jeśli masz urządzenie wysokiej jakości, wątpię, że będziesz miał problemy z parowaniem.

Powinienem wspomnieć o jednej rzeczy, to jest można również użyć tych pąków indywidualnie dla tych czasów chcesz używać ich do rozmów telefonicznych. W zestawie funkcji znajdują się przyciski dotykowe do rozłączania i odbierania połączeń.

Selektywne porównania

Astrotec S80 Plus

Niedawno na headfonics.com dokonaliśmy przeglądu tego modelu TWS oraz podobnego zestawu za dodatkowe 10 dolarów.

Istnieją pewne różnice, szczególnie w konstrukcji wkładek dousznych. S80 Plus mają kształt pół galaretowatej fasolki, w przeciwieństwie do pałąka, który zakotwicza się w kanale słuchowym. Tak więc sprowadza się to do osobistych preferencji.

Jednak podobieństw między tymi dwoma modelami TWS jest długa lista. Akcesoria są niemal identyczne, oba są minimalistyczne w tym, co zawierają w pudełku.

Być może jedną z różnic, o której warto wspomnieć jest to, że S80 Plus posiada pewną funkcję dotykową Haptic, a sterowanie dotykowe ma więcej funkcji.

Dźwięk

Jeśli zaczniemy od basu, są one bardzo podobne, ale podbicie basu w PistonBuds jest węższe w odpowiedzi częstotliwościowej. W S80 Plus jest szersze, ale nie tak gwałtowne podbicie basów.

Obydwa modele poradziły sobie bardzo dobrze w teście tone sweep i zejść do 20hz. Nie prezentowały również żadnego przesunięcia ani nie hałasowały powyżej 14khz, ale w obu brakowało wyższych częstotliwości i miały bardzo wczesny spadek wysokich częstotliwości.

Użyteczność

Słuchawki 1More PistonBuds i Astrotek S80 plus mają podobną żywotność baterii i czas ładowania.

Wydajność mikrofonu to wyrównana walka i obydwa urządzenia spisują się dobrze i mogą być używane jako pojedyncze słuchawki.

Jakoś brakowało mi głośności w S80 Plus, ale nie w 1More pistonBuds. Jeśli dobrze zarządzasz głośnością, prawdopodobnie mógłbyś uzyskać lepszy czas pracy baterii na PistonBuds od tego, co jest podane.

Nasz werdykt

Więc tutaj mamy 1More PistonBuds, który jest urządzeniem z 2 wzmacniaczy z możliwością Bluetooth, 2 dynamiczne nurków w muszli łodygi i złote kontakty z zestawem 3 baterii, kontroli dotykowych, etui, a to nie licząc pudełko i akcesoria i wszystko inne za mniej niż pięćdziesiąt dolarów. To jest szalone.

Fakt, że nie brzmią jak Kazoo i mają przyzwoitą jakość dźwięku to punkty bonusowe dla 1More PistonBuds TWS. Są one również wygodne, działają dobrze i parują się bez problemów.

Jeśli potrzebujesz szybkiej, niedrogiej poprawki, jesteś skrępowany gotówką lub po prostu chcesz TWS, który nie będzie kosztował cię 2-tygodniowej pensji, upewnij się, że umieścisz 1More PistonBuds na liście możliwych kandydatów.

Specyfikacja 1MORE PistonBuds

  • Earbud Weight: 4.2 g Waga brutto: 43.3 g Wymiary obudowy: 70.6 x 25.7 x 36.8 mm Port ładowania: Typ-C Impedancja głośnika: 16Ω Wejście: 5V⎓1A Wyjście: 5V⎓150mA Bluetooth Version: Bluetooth® 5.0 Bluetooth Protokoły : BLE / HSP / HFP / A2DP / AVRCP Audio Format: AAC / SBC Bluetooth Range: 10 m (Open Space) Case Pojemność baterii: 535 mAh Case Czas ładowania: 2 godziny Earbuds Czas ładowania: 1,5 godziny Earbuds Playtime: Około 3,5 godziny* Całkowity czas odtwarzania: Około 20 godzin* Temperatura pracy: 0 ℃ ~ 45 ℃ Zakres częstotliwości: 2.400 GHz ~ 2.4835 GHz

42 2 1 45Shares