Strona główna > Sprzęt Audio > Denon AH-D7100 - recenzja

Denon AH-D7100 - recenzja

Denon AH-D7100 stał się flagowym modelem słuchawek, zastępując bardzo popularny wśród audiofilów model AH-D7000. Po niejednoznacznym wpływie na publiczność, upgrade Denona jest mimo wszystko bardzo wysokiej jakości i mistrzowsko wykonanym rozwiązaniem w dziedzinie muzyki.

Konstrukcja AH-D7100 jest najwyższej klasy. Podstawowym materiałem obudowy jest srebrny plastik, który nadał modelowi znaczną lekkość (słuchawki ważą zaledwie 370 gramów). Pomimo masywnego wyglądu, słuchawki bardzo dobrze dopasowują się do głowy i nie powodują dyskomfortu podczas użytkowania. Brak dyskomfortu został osiągnięty dzięki specjalnej konstrukcji obudowy, która pozwala na odsunięcie miseczek modelu od opaski. Wewnętrzne kielichy wykonane są z mahoniu, lakierowanego w procesie produkcji.

Płynne przejście od zewnętrznej do wewnętrznej konstrukcji miseczki posiada zawias, który idealnie dopasowuje całą konstrukcję do kształtu głowy użytkownika. Poduszki nauszników i pałąk wykonane są z miękkiej skóry naturalnej, a połączenia są starannie zszyte. Dobrym uzupełnieniem jest pięciokątny kształt poduszek usznych, które dzięki zastosowaniu specjalnego materiału mają anatomiczny efekt pamięci. Jedynym mankamentem obudowy są słabe nauszniki, które regulują wysokość dopasowania. Denon AH-D7100 jest dostarczany z dwoma wymiennymi kablami typu Y-cable: jeden z dużym gniazdem i jeden z małym gniazdem.

Denon AH-D7100 produkuje bogaty dźwięk, który nadaje dodatkową żywość każdemu gatunkowi i wyróżnia się w porównaniu z poprzednim modelem dzięki zmodernizowanej 50-milimetrowej membranie z technologią Free Edge Nano Fibre. Aby w pełni wykorzystać możliwości słuchawek, źródłem do testowania modelu był smartfon Iphone 5s oraz Astell&Kern Junior podłączony do słuchawek poprzez wzmacniacz Laconic Jumbo. Po minutowym rozgrzaniu systemu, AH-D7100 zaprezentował bezgraniczną szerokość pasma przenoszenia (5-45 000 Hz), z dobrą rozdzielczością i otwartym projektem sceny muzycznej. Wyważone brzmienie nie faworyzuje żadnego konkretnego gatunku, z rozmachem traktując nawet najbardziej skomplikowane kompozycje. Podłączony wzmacniacz pozwolił uzyskać niewiarygodnie głęboki i zwarty bas. Wysokie tony, jak w głośnikach klasy High-End, stały się lekkie i przejrzyste, leżąc idealnie na wierzchu całości reprodukcji.

Po podłączeniu do smartfona, który nie oferuje takich możliwości rozbudowy jak wzmacniacz, pejzaż dźwiękowy traci swoje bogactwo w zakresie niskich tonów. Problem ten jest częściowo rozwiązany dzięki aplikacji Denon Audio App (Android i iOS), która jest wysokiej jakości odtwarzaczem audio z wbudowanym 100-pasmowym korektorem.

Słuchawki Denon AHD7100 są częścią serii Music Maniac, która jest naprawdę przeznaczona dla maniaków muzycznych, którzy pragną wysokiej jakości dźwięku.