Strona główna > Sprzęt Audio > Klipschorn AK6 limitowana edycja z okazji 75 rocznicy powstania firmy Klipsch

Z okazji 75-lecia istnienia, amerykańska firma Klipsch wypuściła limitowaną edycję legendarnych 3-drożnych głośników tubowych Klipschorn AK6 - w sumie 75 zestawów.

Klipschorn 75th Anniversary Edition posiada w pełni zamkniętą obudowę tuby basowej. Taka konstrukcja zapewnia większą elastyczność w ustawieniu w pomieszczeniu odsłuchowym, ponieważ obudowa działa pod kątem, gwarantując potężny bas i lepsze obrazowanie. Jednocalowy tytanowy głośnik wysokotonowy z tubą Tractrix 90° x 40° rozszerza zakres wysokich częstotliwości systemu poza 20kHz.

W systemie zastosowano unikalny naturalny fornir drewniany teak, a kratki wykonane są z wełny owczej. Głośnik jest ozdobiony nostalgicznym logo "75" z ręcznie emaliowanego srebra próby 925 z rodowanym, naturalnym diamentem o średnicy 2 mm.

Dodatkowo, każdy zestaw rocznicowy zawiera pamiątkowe pudełko wypełnione kolekcjonerskimi prezentami: książką i plakatem 75th Anniversary, podświetlanym logo Klipsch, parą grawerowanych słuchawek Klipsch T5 II True-Wireless, zestawem czterech skórzanych podstawek pod kubki, rocznym członkostwem w Klipsch Museum of Audio History oraz trzema miesiącami Qobuz.

System jest dostarczany z certyfikatem autentyczności i 10-letnią gwarancją, a kosztuje 25 000 dolarów. Byłoby bardzo ciekawie go posłuchać, ale nie wiadomo jeszcze, czy Klipschorn 75th Anniversary Edition pojawi się w Rosji.

Wszystkie najnowsze wiadomości, dyskusje i opinie są w naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na czacie!