Strona główna > Sprzęt Audio > Nowość od AKG: słuchawki douszne N40

Producent sprzętu audio i elektroniki AKG nie przestaje zaskakiwać użytkowników i fanów marki nowymi produktami audio do zastosowań osobistych. Tym razem firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych słuchawek N40, które zademonstrują niezrównaną jakość użytych materiałów i nowy arsenał technologiczny. Poznaj nowe hybrydowe słuchawki AKG N40 austriackiej firmy, które mogą wyznaczyć nowe standardy w dziedzinie przenośnego dźwięku.

Wśród ostatnio wypuszczonych na rynek słuchawek hybrydowych w ogólnym sensie ujednoliconych, nowy model AKG N40 nie jest wyjątkiem. Przy tworzeniu słuchawek projektanci firmy AKG korzystają wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Cała obudowa, z wyjątkiem zewnętrznej aluminiowej wkładki z wygrawerowaną nazwą marki, jest pokryta gumowaną powłoką, która zapewnia przyjemne wrażenia dotykowe dla użytkownika.

W celu zwiększenia komfortu i wyeliminowania efektu mikrofonowego przewód aparatu N40 został zaprojektowany tak, aby mieścił się za uchem. Ponadto jest on zdejmowany, co stanowi dodatkowy atut podczas transportu i czyszczenia modelu. Firma AKG dodała cztery pary wkładek dousznych (XS, S, M, L), adapter lotniczy, futerał, narzędzie do czyszczenia, dwa kable (zwykły i z pilotem) oraz trzy wymienne filtry akustyczne, o których powiemy nieco później.

Słuchawki N40, dzięki zastosowaniu hybrydowej konstrukcji akustycznej składającej się z 8-milimetrowego przetwornika oraz przetwornika z armaturą zrównoważoną, ponownie przybliżą użytkownikowi wszystkie zalety formatu Hi-Res Audio.Decyzja AKG o połączeniu dwóch przetworników akustycznych pozwoli stworzyć zachwycająco zrównoważone słuchawki o minimalnych zniekształceniach. W celu indywidualnej regulacji dostępne są trzy wymienne filtry akustyczne, które mocuje się do przetworników. Każdy z filtrów jest odpowiedzialny za pracę w swoim zakresie częstotliwości: wzmacnianie basów, dodawanie naturalności tonom średnim i wzmacnianie tonów wysokich.

Specyfikacja techniczna i cena słuchawek w chwili pisania tego tekstu nie jest podawana, ale miejmy nadzieję, że AKG N40 przekroczy oczekiwania użytkowników i będzie w stanie konkurować z hybrydowymi słuchawkami konkurencji.