Strona główna > Sprzęt Audio > Swoboda ruchu: słuchawki bezprzewodowe Pioneer SE-MJ553BT

Na rynku dostępnych jest wiele słuchawek zaprojektowanych tak, aby zapewnić miłośnikom muzyki swobodę ruchu dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth. Nie wszystkie jednak są w stanie zagwarantować zarówno komfort użytkowania, jak i, co najważniejsze, jakość dźwięku. Niemniej jednak, nowy model Bluetooth Pioneer SE-MJ553BT od razu zyskuje mimowolne zaufanie. Firma odpowiedzialna za ich pojawienie się, ma nie tylko silną nazwę, ale także solidne doświadczenie w tworzeniu różnorodnych słuchawek, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych.

Projekt

Pionierscy projektanci wiedzą, jak sprawić, by ich gadżety były wyraziste i przyciągające wzrok, bez przesadnego epatowania ozdobnymi detalami czy drogimi materiałami. Wygląd zewnętrzny nowych MJ553BTs jest doskonałym przykładem na to, jak osiągnąć maksymalny efekt przy minimalnym nakładzie środków. Słuchawki są zbudowane z wysokiej jakości plastiku, który wygląda tak samo dobrze jak stal czy aluminium, a ich jasne, ale czyste wykończenie przekształca je ze zwykłych gadżetów audio w stylowe akcesoria. Do wyboru jest wiele kolorów. Jest czarny dla konserwatywnych użytkowników, biały dla estetów i czerwony dla tych, którzy chcą się wyróżnić z tłumu.

Wygoda

Słuchawki wyglądają na solidne i monolityczne, ale przy bliższym poznaniu okazują się znacznie bardziej elastyczne niż się wydaje! Dzięki obrotowej konstrukcji można je złożyć na płasko w naleśniki, zwalniając miejsce w plecaku lub torbie podróżnej na inne przydatne przedmioty. Miseczki są całkowicie zamknięte - to, w połączeniu ze sprężystą poduszką, zapewnia lepszą izolację hałasu, co jest szczególnie ważne przy słuchaniu na drodze i w terenie. Projektanci Pioneera ciężko pracowali nie tylko nad tym, aby MJ553BT były cichsze, ale również nad zmniejszeniem ich wagi. Model waży zaledwie 170 gramów i jest ledwo wyczuwalny na głowie! Precyzyjnie regulowana siła nacisku zapewnia bezpieczne dopasowanie bez wywierania nadmiernego nacisku na uszy.

Farsz

Wewnątrz zamkniętych kubków znajdują się pełnowartościowe 40-milimetrowe głośniki pełnozakresowe, które dobrze prezentują się nie tylko w przenośnych modelach Bluetooth, ale również w podstawowych słuchawkach domowych hi-fi. Są one w stanie zaoferować zarówno ultra głębokie 10Hz basy, jak i 22kHz ultradźwięki, niewykrywalne dla ludzkiego ucha. Aby zapewnić melomanom jeszcze więcej muzycznej przyjemności, zintegrowany moduł Bluetooth obsługuje nie tylko podstawowe kodowanie SBC, ale także bardziej zaawansowane AAC, które zapewnia lepszy dźwięk po sparowaniu z urządzeniami mobilnymi Apple. Wraz z odbiornikiem Bluetooth, w słuchawkach wbudowany jest akumulator litowo-jonowy. Pomimo niewielkich rozmiarów, bateria wystarcza na 15 godzin pracy, więc jedno ładowanie może wystarczyć na kilka dni intensywnego użytkowania.

Cechy

Konstrukcja MJ553BT pozwala nie tylko na bezprzewodowe połączenie ze źródłami dźwięku, ale także na przejęcie kontroli nad mobilnymi gadżetami dzięki zestawowi przycisków na prawej muszli. Za ich pomocą można regulować głośność muzyki, wstrzymywać odtwarzanie lub przełączać na następny utwór bez wyjmowania smartfona z kieszeni. A dzięki wbudowanemu mikrofonowi wielokierunkowemu słuchawki te stają się pełnowartościowym zestawem słuchawkowym do komunikacji głosowej. I w przeciwieństwie do konwencjonalnych zestawów słuchawkowych, bezproblemowo współpracują ze smartfonami na każdej platformie, zapewniając nieskazitelną jakość głosu. I odtwarzają muzykę tak, jak żaden inny zestaw słuchawkowy!