Strona główna > Sprzęt Audio > Sennheiser HDVD 800

Sennheiser HDVD 800

Urządzenie hi-fi, które brzmi tak jasno, że dostarcza tak krystalicznie czysty, pozbawiony zniekształceń dźwięk, jakbyś siedział tuż przed źródłem dźwięku. Jest to stworzenie poziomu akustyki, który przewyższa wszystko, co było wcześniej. To pokazuje całe zaangażowanie firmy Sennheiser w rozwój swoich zaawansowanych technologicznie produktów. A teraz, po raz pierwszy, Sennheiser wprowadza dynamiczny wzmacniacz słuchawkowy, który zapewnia niezatarte doświadczenie słuchania doskonałego dźwięku Sennheisera. Wzmacniacz HDVD 800 posiada w pełni symetryczne obwody i częstotliwości próbkowania do 24bit/192kHz, aby zapewnić pozytywne wrażenia słuchowe. Doskonale harmonizuje również z hi-endowymi słuchawkami Sennheiser HD 800, HD 700, HD 650 i HD 600.

Sennheiser HDVD 800

To, co wyróżnia HDVD 800, to zrównoważony obraz dźwiękowy, maksymalna precyzja i imponująca przestrzenność. Wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy posiada w pełni symetryczne obwody przeznaczone do współpracy z analogowymi źródłami dźwięku, zapewniając w ten sposób całkowicie symetryczny transfer sygnału ze źródła do słuchawek. Do użytku ze źródłami cyfrowymi wzmacniacz wyposażono w wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown, który konwertuje cyfrowe dane audio na sygnały analogowe z rozdzielczością 24-bitową i częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Pozwala to odtwarzaczowi HDVD 800 na reprodukcję pełnego spektrum częstotliwości wysokiej jakości źródeł dźwięku bez utraty częstotliwości.

"Poszukiwanie doskonałego dźwięku nieustannie motywuje nas do poszukiwania i rozwijania nowych pomysłów" - powiedział Maurice Quarre, dyrektor ds. zarządzania cyklem życia produktu w Sennheiser Consumer Electronics. "Najlepszym przykładem jest legendarny Orfeusz. Te elektrostatyczne słuchawki ze wzmacniaczem lampowym, które pojawiły się na rynku około 20 lat temu, stały się ikoną w świecie audio. Wraz z HDVD 800, Sennheiser kontynuuje teraz tradycję Orpheusa, zapewniając miłośnikom muzyki doskonałe połączenie słuchawek Sennheiser oraz specjalnie dobranego i zbalansowanego wzmacniacza."

Wysokiej jakości technologia, wysokiej jakości dźwięk

Przetwarzanie sygnału w HDVD 800 jest całkowicie symetryczne. Oznacza to, że nie tylko sygnał wejściowy do wzmacniacza jest symetryczny, ale również sygnał wyjściowy, a więc i podłączenie do słuchawek. "Zasada pełnej symetrii skutecznie kompensuje zakłócenia i zniekształcenia. Dźwięk jest zatem znacznie czystszy, podczas gdy ogólne zniekształcenia harmoniczne są ograniczone do minimum," wyjaśnia Axe l Grell, Starszy Inżynier Akustyczny w Sennheiser. Sennheiser dostarcza specjalnie wykonane kable dla symetrycznego połączenia ze słuchawkami. Słuchawki można jednak podłączyć również za pomocą konwencjonalnego wtyku 6,3 mm. Oprócz wejść symetrycznych, HDVD 800 posiada również niesymetryczne złącze wejściowe, w którym sygnały przychodzące są wyrównywane przed dalszą obróbką źródeł cyfrowych podłączonych do tylnej ścianki urządzenia, takich jak wejście AES / EBU, S / PDIF (optyczne i koaksjalne) lub USB. Standard audio USB 2.0 oferuje 24-bitowy transfer danych przy 192 kHz.

W celu pełnego wykorzystania potencjału audio HDVD 800 z dowolnego źródła dźwięku, przełącznik wzmocnienia na tylnej ściance urządzenia zapewnia proste dopasowanie na wyjściu wzmacniacza do napięcia wejściowego audio. Dzięki temu można w pełni wykorzystać zakres dynamiki.

Sennheiser HDVD 800

Wysoka jakość w każdym detalu.

Szklany panel wbudowany w aluminiową obudowę wzmacniacza daje wyraźny sygnał o wysokiej jakości "wnętrza" HDVD 800. Poszczególne komponenty i skomplikowane układy zapewniają najwyższą przyjemność słuchania. Potencjometr obrotowy jest mechanicznie połączony z regulatorem głośności na 150mm wałku.

Ten niezwykle długi trzonek potencjometru sprawia, że ścieżka sygnału pomiędzy źródłem dźwięku a potencjometrem jest bardzo krótka, co zapobiega ewentualnym zakłóceniom i utracie sygnału. Wysokiej jakości komponenty (Alps RK 27 quad) zapewnią, że głośność będzie kontrolowana z maksymalną precyzją i dokładnym "czuciem" obrotów. Przez szybę widać również element chłodzący, przekaźniki audio i niezliczoną ilość rezystorów MELF dla wzmacniacza. "Wybór materiału został przemyślany w najdrobniejszych szczegółach, aby w pełni wykorzystać potencjał wzmacniacza audio. Aspekty dźwiękowe każdego z poszczególnych komponentów były oceniane podczas zróżnicowanej sesji odsłuchowej przed ostatecznym wyborem i doprowadzeniem do optymalnego połączenia", powiedział Maurice Quarre.

Taką samą uwagę przyłożono do zaprojektowania wyglądu wzmacniacza. Zarówno obudowa, jak i potencjometry sterujące oraz przełącznik obrotowy do wyboru źródła wykonane są z anodowanego aluminium, a przedni panel obudowy i elementów sterujących jest frezowany na twardo za pomocą specjalnych frezów. Sennheiser HDVD został zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech, zgodnie z najnowszymi wymaganiami klasy hi-end - i tam też jest produkowany.

Nowy wzmacniacz HDVD 800 będzie dostępny w ofercie Sennheiser na całym świecie u partnerów dystrybucyjnych od września.

Dane techniczne: Wymiary i waga

 • Szerokość (mm): ok. 216?55x324
 • Waga (kg) 2,2

Zasilanie

 • Napięcie wejściowe 100... 240 V AC / 50. 60 Hz
 • Pobór mocy <30 VA

Wejścia audio

 • Wejście analogowe (XLR-3)
 • Maksymalne napięcie wejściowe (symetryczne, EFF) 20 dBV
 • Impedancja wejściowa 10 kOhm

Wejście analogowe (RCA)

 • Maksymalne napięcie wejściowe (EFF) 14 dBV
 • Impedancja wejściowa 10 kOhm

Cyfrowe SPDIF (RCA)

 • Maksymalna częstotliwość próbkowania 192 kHz (zgodna z AES3)
 • Maksymalna rozdzielczość 24 bit

Cyfrowe SPDIF (TosLink)

 • Maksymalna częstotliwość próbkowania 192 kHz (zgodna z AES3)
 • Maksymalna rozdzielczość 24 bit

Cyfrowy AES / EBU (XLR-3)

 • Maksymalna częstotliwość próbkowania 192 kHz (zgodna z AES3)
 • Maksymalna rozdzielczość 24 bit

USB (USB-B)

 • Standard USB - USB 2.0 / USB 3.0
 • USB Audio - USB Audio Class 2.0

Dane audio:

 • Zakres częstotliwości: 0,3 Hz do 100 kHz (-3dB)
 • Współczynnik całkowitych zniekształceń harmonicznych <-110 dB (1 kHz / maksymalne wzmocnienie)