Strona główna > Sprzęt Audio > Przetworniki C/A NAD już wkrótce w sprzedaży!

NAD DAC 1

NAD DAC 1

Ostatnio coraz więcej osób woli słuchać muzyki z laptopa lub komputera. Wiele osób nie chce jednak znosić pogorszonej jakości dźwięku, jaką oferują niedrogie (w większości przypadków) karty dźwiękowe i skompresowane formaty audio. NAD Electronics oferuje rozwiązanie do przesyłania muzyki z komputera do domowego systemu Hi-Fi, które nie zmusza konsumenta do żadnych kompromisów w zakresie jakości odtwarzania.

Twój komputer może odtwarzać muzykę, ale NAD robi to lepiej

Dzięki najnowszemu przetwornikowi NAD DAC1 Wireless DAC, tysiące internetowych stacji radiowych, usługi muzyczne w chmurze, pobieranie muzyki w wysokiej rozdzielczości i wiele innych ekscytujących funkcji jest dostępnych dla prawdziwych entuzjastów jakości dźwięku. Model ten składa się z dwóch jednostek (nadajnika i odbiornika) i zapewnia wyjątkowo łatwy transfer treści muzycznych przechowywanych na dysku twardym komputera PC lub MAC lub przesyłanych strumieniowo.

Tutaj nie jest potrzebne Wi-Fi!

Opatentowana przez NAD technologia bezprzewodowa DAC1 dostarcza dokładny cyfrowy dźwięk i nie wymaga żadnej kompresji, zapewniając najlepszą możliwą jakość odtwarzania. Podłączenie NAD DAC1 jest całkiem proste. Podłącz kompaktowy moduł nadajnika do portu USB komputera, a zostanie on rozpoznany jako karta dźwiękowa. W ten sposób każda muzyka odtwarzana na komputerze jest przesyłana cyfrowo do modułu odbiornika NAD DAC1, który konwertuje ją z postaci cyfrowej na analogową i podaje do wejścia domowego wzmacniacza hi-fi. Ponieważ NAD DAC1 wykorzystuje własną technologię transmisji bezprzewodowej zamiast Wi-Fi, nie jest wymagana instalacja i konfiguracja sieci Wi-Fi. Pozwala to na uniknięcie wielu problemów i ograniczeń narzucanych przez ten popularny protokół transmisji bezprzewodowej.

Aplikacje ułatwiające sterowanie muzyką

Aby korzystanie z NAD DAC1 było jeszcze wygodniejsze, zalecamy zainstalowanie na swoim smartfonie jednej z aplikacji, które pozwalają na sterowanie odtwarzaniem kolekcji muzycznej na komputerze. Zamiast podchodzić do komputera, aby wybrać ulubione utwory, możesz to zrobić z wygodnej kanapy. Muzyką można sterować za pomocą różnych aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android oraz smartfony. Do sterowania muzyką z urządzeń iPod/iPhone można pobrać z iTunes Store jedną z uniwersalnych aplikacji UPnP, na przykład Elyric ($9.99) lub PlugPlayer ($4.99).

Dźwięk muzyczny

Podłączenie nadajnika NAD DAC1 do portu USB komputera pozwala ominąć niskiej jakości analogowe obwody audio wspólne dla większości kart dźwiękowych komputerów PC i przesłać dane audio w oryginalnej cyfrowej formie do modułu odbiornika NAD DAC1. Tutaj sygnał cyfrowy jest konwertowany na postać analogową i podawany z wyjść RCA amplitunera NAD DAC do wejścia wzmacniacza. Dodatkowo, NAD DAC1 wyposażony jest w cyfrowe wyjście koaksjalne, które może być wykorzystane do podłączenia zewnętrznego cyfrowego przetwornika lub procesora audio. DAC1 wykorzystuje wzmacniacze operacyjne Burr-Brown oraz układy DAC 24bit/192kHz do konwersji cyfrowo-analogowej. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów oraz wyjątkowa dbałość firmy NAD o szczegóły zaowocowały brzmieniem o niespotykanej jakości za ułamek ceny!

NAD M51

NAD M51

NAD Electronics zaprezentował M51 Direct Digital DAC, który wykorzystuje technologię bezpośredniej konwersji cyfrowej opartej na rozwiązaniach zastosowanych w M2 Direct Digital Amplifier. Nowy DAC charakteryzuje się równie szybkim przetwarzaniem cyfrowym, ale w przeciwieństwie do M2 został zaprojektowany do współpracy z analogowymi wzmacniaczami, takimi jak wzmacniacz zintegrowany NAD M3. M51 charakteryzuje się ekstremalnie niskim poziomem szumów, zniekształceń, szerokim zakresem dynamiki, doskonałą liniowością i niewiarygodnie niskim poziomem jittera. M51 Direct Digital DAC może przyjąć sygnał PCM o rozdzielczości aż do 192kHz/24-bitów, co czyni go idealnym urządzeniem do odsłuchu nagrań master wysokiej rozdzielczości, które są coraz bardziej pożądane przez dużą liczbę entuzjastów najwyższej jakości dźwięku.

"Chcieliśmy stworzyć urządzenie cyfrowe, które połączyłoby nagrania cyfrowe wysokiej rozdzielczości 24/96 z istniejącymi wzmacniaczami analogowymi" - mówi Greg Stidsen, dyrektor ds. rozwoju produktów w firmie NAD. "M51 sprawia, że słuchanie cyfrowych treści jest łatwe i wygodne na high-endowych systemach z technologią Direct Digital firmy NAD."

Technologia Direct Digital wykorzystuje potężny procesor cyfrowy, który działa z większą prędkością i dokładnością niż konwencjonalne przetworniki C/A. Pracując z częstotliwością 108MHz, M51 przelicza przychodzący sygnał PCM i konwertuje go do sygnału PWM o częstotliwości próbkowania 844kHz, a dzięki 35-bitowej rozdzielczości, pełna rozdzielczość przychodzącego sygnału jest zachowana, pozwalając na odtworzenie najdrobniejszych szczegółów i muzycznej faktury cyfrowych nagrań audio.

Więcej niż tylko DAC, NAD M51 jest najwyższej klasy przedwzmacniaczem z 6 wejściami cyfrowymi i precyzyjną kontrolą głośności. Jeśli chodzi o funkcję przedwzmacniacza, to jest ona całkowicie wolna od szumów i zniekształceń, ponieważ całe przetwarzanie i regulacja głośności odbywa się cyfrowo. Stopień wyjściowy urządzenia pracuje w klasie A i wyposażony jest zarówno w złącza RCA jak i XLR, co daje większą elastyczność połączeń niż w przypadku konwencjonalnych przedwzmacniaczy. Przetwornik C/A wykorzystuje własny układ cyfrowej kompensacji błędów w czasie rzeczywistym, który koryguje nieliniowość w stopniu wyjściowym i cyfrowym filtrze przywracającym.

Jako element serii Masters, M51 charakteryzuje się doskonałą jakością wykonania i jest umieszczony w pięknej obudowie z 2mm stali. Panel przedni z 14 mm aluminium i nóżki z odlewu ciśnieniowego są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Integracja z dowolnym systemem multiroom jest możliwa dzięki wejściom IR i 12V, jak również dwukierunkowemu portowi RS-232.

NAD M51 Direct Digital DAC z serii Masters jest pierwszym urządzeniem z nowej kolekcji Masters Digital Suite.

NAD VISO 1

NAD VISO 1

Zapewnić Hi-Fi nazwane wbudowanym wzmacniaczem Direct Digital, który przyszedł nie mniej niż topowa seria komponentów NAD Masters, oraz głośniki, zaprojektowane pod okiem założyciela i wiecznego szefa filii NAD, PSB Speakers, Paula Bartona.

W celu uzyskania najwyższej wierności, system pobiera sygnał audio w postaci cyfrowej (omijając przetwornik C/A i wzmacniacz analogowy zintegrowany z konstrukcją iPhone'a) i poddaje go wzmocnieniu Direct Digital - najbardziej zaawansowanej technologii opracowanej przez NAD i zapoczątkowanej w najwyższej klasy wzmacniaczu zintegrowanym firmy, M2. Separację częstotliwości w zwrotnicy i regulację balansu tonalnego uzyskano dzięki zastosowaniu filtrów cyfrowych, które działają znacznie dokładniej niż tradycyjne filtry pasywne stosowane w większości systemów audio.

Dzięki możliwości bezprzewodowego odtwarzania muzyki, VISO 1 jest niezwykle wygodny w użyciu. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii Bluetooth APTX, NAD VISO 1 zapewnia najwyższą wierność odtwarzania dźwięku przy zachowaniu wygody bezprzewodowej łączności z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth. I w przeciwieństwie do Airplay, nie jest wymagana sieć Wi-Fi. Praktycznie każdy PDA lub przenośny komunikator (w tym iPad, urządzenia z systemem Android i Blackberry) może przesłać muzykę do VISO 1 i przejąć nad nią pełną kontrolę. Bluetooth sprawia również, że VISO 1 jest najwyższej jakości zestawem głośnomówiącym do telefonów komórkowych na świecie.

Optyczne wejście cyfrowe pozwala na podłączenie do VISO 1 odtwarzacza CD lub innego źródła cyfrowego, a port USB może być wykorzystany do przyszłych aktualizacji. iPod jest ładowany po włożeniu do podstawki, a także może być trzymany w specjalnym "pierścieniu", który pozwala na ułożenie odtwarzacza w najwygodniejszej pozycji. W przypadku nowszych modeli iPodów, takich jak iTouch, uchwyt można obrócić o 90°, aby ustawić wyświetlacz odtwarzacza w orientacji poziomej, co również okaże się bardzo przydatne przy obsłudze starszych iPodów wyposażonych w kółko przewijania.

VISO 1 jest efektem synergii pomiędzy NAD i PSB od wczesnych etapów rozwoju. Jest on połączeniem niezrównanej wiedzy PSB w zakresie projektowania oraz niezrównanej wiedzy NAD w zakresie akustyki i elektroniki. Łącząc je razem, udało się stworzyć niezwykle kompaktowy system audio o prawdziwie magicznej jakości dźwięku.