Strona główna > The CL Harman Kardon

The CL Harman Kardon

CL jest jednym z wielu nowych wydawnictw Harman Karon w dziedzinie osobistego audio na rok 2013. Szczerze mówiąc HK, (Harman Kardan), do tej pory był bardzo mało znany w osobistym audio, a jego partner biznesowy AKG od wielu lat kradnie znaczną część dziedzictwa i chwały. Kiedy myślę o HK, ogólnie rzecz biorąc myślę o dobrze zaprojektowanych odbiornikach kina domowego na szczycie stosu, a następnie o niektórych głośnikach i różnych innych produktach, ale nigdy tak naprawdę o puszkach. Kiedy HK powiedział: "hej, chcesz spróbować nowej serii?", musiałem zajrzeć na stronę, aby zobaczyć, co to może oznaczać. Rzeczywiście HK ma teraz puszki i kilka naprawdę seksownych puszek do uruchomienia. Idąc do "prostokąta jest nowa runda" preferowane przez takich jak Bowers & Wilkins, CL również ma identyczny bluetooth twin, BT, ale poszedłem do przewodowego CL do wyboru recenzji. Zadzwoń do mnie do starej szkoły, ale przewodowa słuchawka ma zamiar pokonać słuchawkę bluetooth w każdy dzień tygodnia w mojej ocenie.

Naprawdę muszę podziwiać sposób w jaki CL został złożony i zapakowany. Jest to rzecz piękna, ale bardziej dojrzała, wyrafinowana i elegancka propozycja niż dzieciak czy monotonny pitch anime tak często spotykany w kulturze Beatsa. CL nie jest dla pokolenia Beatsów, ale cuchnie stylem, ale szczerze mówiąc, ma dość unikalny wygląd. Nie przegapisz jego retro/kątowy wygląd w morzu słuchawek. To zostało zrobione, aby wyróżnić się i został złożony, aby spróbować uzasadnić swoją cenę, która, szczerze mówiąc, nie jest tak drogie, aby być uczciwym na około 12-14k lokalnych i 200 dolarów międzynarodowych.

Sama słuchawka nie jest tak prosta w projektowaniu jak B&W P3 i P5, przepraszam, ale biorą ciasto dla prostego, ale klasyczny wygląd przyciągający wzrok. CL uruchamia go dość blisko, ale metal czuje się nieco cieńszy i jest cholernie strona bardziej ruchome i kliknięcia części na CL do czynienia z. Podobnie jak P5, CL może położyć kubki płasko i sportowy jeden wejście cienki wygląd, ale w przeciwnym razie dopuszczalne mic włączony 3,5 mm kabel odłączany zakończone 3,5 mm. Zwróć uwagę, że osoby z kulistymi oczami zauważą, że technologia badań i rozwoju AKG jest współdzielona z systemem sterowania mikrofonem K3003 i konstrukcją na kablu. Zawsze podobał mi się ten blocky metalowy wygląd, więc nie mam nic przeciwko temu. Całość dopełniona jest raczej świstowatą, małą, wolnostojącą, skórzaną torbą, która początkowo została złożona na dwie części, tworząc brzydką linię na całej, skądinąd nieskazitelnej obudowie - nie przejmuj się tym prasowaniem z czasem - szczerze mówiąc.

Fit and comfort wise the CL is above average but the on ear confirguration stopped it being smooth sailing after a few hours with a slight build-up of pressure sensitivity on my outer ear. Izolacja jest o par dla dousznych słuchawek zamkniętych, ale minimalny wyciek zewnętrzny więc może nie najbardziej odpowiedni dla dojeżdżania do pracy z powodu nieco dużego rozmiaru i braku możliwości złożenia, ale całkiem cholernie dobry dla środowiska korporacyjnego lub dyskretnego użytkowania biurka. Pamiętaj, że dyskretny jest niemożliwe, jak dowiedziałem się sam z dużą ilością rąk szturchanie i zastanawiając się, co to był za rodzaj słuchawek - yup cichy dzień w biurze. Kubki, jak być może zauważyłeś do tej pory, są kwadratowe i na uchu i znalezienie słodkiego miejsca jest koniecznością po pewnym czasie ze względu na nacisk na uszy, jak w przypadku większości słuchawek dousznych. Wyściółka jest bardzo podobna do P5 z magnetycznymi odpinanymi kubeczkami, dzięki czemu cała wyściółka może zejść jednym prostym ruchem.

Muszę powiedzieć, że CL jest prawdziwym poszukiwaczem i dla samej jakości alfonsa dałbym mu nagrodę "2013 gumowa szyjka zakupów audio", ale wtedy to tylko ja - inni mogą się nie zgodzić.

The CL Sound

Więc jak brzmi HK w dwóch kubkach nad uszami? Jeśli myślisz o poziomie czystości dźwięku AKG K550 i skwierczącej górnej części artykulacji, to w rzeczywistości byłbyś w błędzie. Ale jeśli myślisz także o cienko brzmiącym świetle basu, możesz nie mieć racji, mówiąc szczerze. To prawie tak, jakby HK był bardzo świadomy domowego brzmienia AKG i wywrócił K550 nieco do góry nogami i wyskoczył na CL. Rezultatem jest bardziej basowa dominanta słuchawka z przyzwoitym środku, ale nieco nudne rolled off top end brak w ogromnej ilości artykulacji dając zamknięte słuchawki, które podczas gdy czuję, że jest lepszy i bardziej otwarty niż powiedzieć B&W P3/5 i z pewnością rozciąga się wyżej niż TMA-1, ale nie brakuje odrobiny blasku i elastyczności w niektórych obszarach, które mogą uniemożliwić zakwalifikowanie go jako szczególnie subtelne lub szczegółowe słuchawki.

Na szczęście CL cierpi na zerową sybilancję, nadmierny pogłos lub jakiekolwiek ostre krawędzie do ataku, co daje mu bardzo płynną reakcję w średnim i górnym zakresie i pozwala na dobre wydłużenie czasu odsłuchu, jeśli miseczki tak pasują do uszu, (które po kilku godzinach zaczęły się trochę tarkać na moich zewnętrznych uszach). Na pewno można zejść z wysokich tonów, aby pozbyć się wszelkich postrzeganych gorących kolców, ale i tak strojenie jest doskonałe pod względem reakcji - szkoda tylko, że nie ma wystarczającego wydłużenia, aby naprawdę pozwolić CL wzbić się z istniejącego przyjemnego, choć nieco jednowymiarowego tempomatu.

Bardzo podobał mi się środkowy występ CL, który jest o wiele bardziej wyrównany i responsywny niż się spodziewałem, z nieco wysuniętym do przodu, ale bardzo dobrze wyśrodkowanym obrazem wokalu, szczególnie na scenie centralnej, gdzie perkusja i instrukcje muszą raczej wspierać niż napędzać wokal. Znalazłem CL, który jest o wiele bardziej wyrównany, ale bardzo dobrze wyśrodkowany, zwłaszcza na scenie centralnej, gdzie perkusja i instrukcje muszą wspierać, a nie napędzać wokal. Zwinięta góra i koherentny, ale niezbyt burzliwy bas naprawdę tam, gdzie jest atutem, a nie przeszkodą. Jest to z pewnością lepszy wykonawca niż B&W P5 pod tym względem, choć nie oczekuj od niej odrobiny detali, zamiast tego ciesz się płynnymi, ciepłymi tonami i miłym akcentem muzykalności.

Myśli końcowe

CL to olśniewająco wyglądające słuchawki z najnowszymi trendami pucharu kwadratowego, zapoczątkowanymi przez takich jak B&W, ale wykonanymi nieco lepiej w dziale jakości dźwięku niż poprzednie próby. Jest to czystsza i bardziej otwarta słuchawka niż P5 i P3 i przewyższa wiele innych iteracji "made for ipod". Ma warmiszową tonację z nieco stonowaną górą i nieco nudną artykulację górnego końca, która może sprawić, że niektóre bardziej dynamiczne i wymagające wysokich tonów gatunki wydadzą się być sameyowskie lub jednowymiarowe, ale rzucą się na gatunek średniocentryczny z płynnym wokalem, a skomponowany charakter CL zabłyśnie nieco lepiej. To jest dla długotrwałego słuchania w dźwięku, choć kwadratowe miseczki mogą na to nie pozwolić. Biorąc pod uwagę punkt cenowy CL, konkurencja jest dość sztywna ze starszymi HD25-1 II, TMA-1 i kilkoma iteracjami v-Mody rywalizującymi o poczucie próżności i uszy, ale polecam spróbować ich tylko dla doświadczenia odblokowania, które jest na najwyższym poziomie.