Strona główna > Sprzęt Audio > Recenzja odtwarzacza Questyle QP1R

Trzy lata temu firma Questyle, która zaczynała od produkcji przetworników cyfrowo-analogowych i stacjonarnych wzmacniaczy słuchawkowych, planowała stworzenie przenośnego DAP-a o wysokiej rozdzielczości. Aby stworzyć swój pierwszy odtwarzacz, QUESTYLE postawiło wysoko poprzeczkę dla jakości, stosując jednocześnie najnowszą technologię i design. Czas na debiut już nadszedł. Powitajmy pierwszy na świecie odtwarzacz Hi-Fi z amplifikacją prądową - Questyle QP1R.

Aluminiowa obudowa odtwarzacza występuje w dwóch wariantach: srebrnym i złotym. Etui wykorzystuje szkło Gorilla Glass do ochrony przedniej i tylnej części obudowy, które ma zwiększoną odporność na zarysowania i wstrząsy (większość użytkowników zna tę technologię z zastosowania w wielu smartfonach). Z przodu odtwarzacza znajduje się wyświetlacz z kółkiem przewijania pod spodem i czterema przyciskami dotykowymi do nawigacji.

Na górnej krawędzi obudowy znajduje się wyjście liniowe, standardowe gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5mm oraz poręczny mechaniczny regulator głośności, który posiada ochronne wypustki. Wystające wypustki zostały zaprojektowane tak, aby uniemożliwić regulację głośności, gdy gracz jest w ruchu. Pamięć QP1R nie jest ograniczona do 23GB, które posiada odtwarzacz MP3. Na dolnej krawędzi odtwarzacza znajdują się jednocześnie dwa sloty na karty microSD; obsługiwane są karty o pojemności do 128 GB. Pomiędzy gniazdami znajduje się złącze MicroUSB.

Nowy odtwarzacz Questyle przypadnie do gustu audiofilom dzięki natywnej obsłudze DSD64 (2,8 MHz) / DSD128 (5,6 MHz), WAV, FLAC, ALAC i wielu innych popularnych formatów. Zastosowano tu przetwornik cyfrowo-analogowy Cirrus Logic CS4398, który można spotkać w drogich stacjonarnych urządzeniach audio. Odtwarzacz odtwarza z dużą prędkością i maksymalną dokładnością, niezależnie od obciążenia. Dzięki zastosowaniu wiodącej w branży technologii Current Mode Amplification firmy Questyle, odtwarzacz ten jest prawdziwą rewelacją. Efekt Current Mode Amplification w połączeniu z impedancją wyjściową <0.15 ohm, pozwala na bezproblemową integrację zarówno ze słuchawkami międzykanałowymi jak i monitorami o zbyt dużej impedancji. Dodatkowo odtwarzacz posiada niewymienną baterię litowo-polimerową o pojemności 3300 mAh, pozwalającą na pracę przez ponad 10 godzin.

Doskonały dźwięk, możliwość zastosowania słuchawek w zależności od preferencji użytkownika, dobra moc i obsługa popularnych formatów to cechy nowych produktów Questyle. Cena może wydawać się wysoka, ale Questyle QP1R jest godnym konkurentem nawet dla droższych modeli.

Cechy Questyle QP1R:

 • Obsługa formatów: WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF, ADPCM, LPCM, MP3, WMA,WMA Lossless, OGG, AAC, DFF, DSF;
 • Częstotliwość próbkowania: 44.1kHz - 192kHz (16/24 bit);
 • Natywne wsparcie dla DSD64/DSD128;
 • DAC: Cirrus Logic CS4398;
 • Pamięć: 23GB + 2xMicroSD 128GB;
 • Bateria: litowo-polimerowa, 3300mAh, >10 godzin odtwarzania;
 • Interfejs i wyjścia: USB 2.0 (MicroUSB), wyjście słuchawkowe 3,5 mm, wyjście liniowe/optyczne 3,5 mm;
 • Wymiary i waga: 109x63,5x15,3 mm, 165 gramów;
 • Wyjście słuchawkowe: Moc: 40 mW przy 32 omach, 12 mW przy 300 omach;
 • Impedancja wyjściowa: < 0,15 ?
 • Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz;
 • RES+NI: < 0,0006%.