Strona główna > Sprzęt Audio > Astell & Kern AK380 Copper Edition: nowe tchnienie flagowego odtwarzacza

Astell&Kern jest gotowy do wprowadzenia na rynek nowej edycji swojego flagowego odtwarzacza Hi-Res, AK380, w limitowanej serii. Wersja Cooper Edition będzie charakteryzować się nie tylko nową obudową, ale także ulepszoną technologią.

Konstrukcja nowego modelu nie ulegnie zmianie. Stylowe ścięte krawędzie odtwarzacza audiofilskiego dominują w wyglądzie, tworząc w ten sposób pewien punkt odniesienia, charakterystyczny dla odtwarzaczy Astell&Kern. Zmiana dotyczy jednak obudowy, a dokładniej stopu, z którego została stworzona. Zamiast duraluminium lotniczego, Copper Edition, jak sama nazwa wskazuje, prezentuje odtwarzacz, którego obudowa wykonana jest z jednego kawałka miedzi. Zachowując wymiary poprzedniego modelu, nowy AK380 CE będzie ważył 175 gramów. To bardzo dużo jak na zawodnika.

Mimo to inżynierowie z firmy Astell&Kern wymieniają główne zalety wyboru tego właśnie materiału jako środka obrony. Miedź ma "znakomite właściwości przewodnictwa elektrycznego i ekranowania", a także zdolność zapobiegania utlenianiu. Przy okazji stwierdzono, że możliwości odtwarzania nowego odtwarzacza będą zasadniczo przewyższać podstawową wersję AK380.

W przeciwnym razie odtwarzacz nie będzie się zbytnio różnił od modelu standardowego. Wewnątrz znajdują się podwójne 32-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe, zaawansowana eliminacja zakłóceń jitter i obsługa formatu DSD. Wbudowaną pamięć masową można rozszerzyć z 256 GB do 384 GB za pomocą karty SD.

Astell&Kern AK380 Cooper Edition będzie dostępny w limitowanej serii zaledwie 500 sztuk.