Strona główna > Sprzęt Audio > Noble Audio wprowadza na rynek w pełni bezprzewodowe słuchawki Falcon TWS oraz hybrydowy model Tux 5

Amerykańscy mistrzowie z Noble Audio zapowiedzieli kilka ciekawych nowości, które pojawią się jeszcze przed końcem tego roku: true-wireless Falcon TWS oraz przewodowe hybrydowe słuchawki douszne Tux 5.

Noble Audio Falcon TWS

Po raz pierwszy w historii Noble Audio, Wizard i spółka porzucają kable na rzecz "prawdziwie bezprzewodowych" słuchawek z Bluetooth 5.0 oraz technologiami Qualcomm aptX i Truewireless Stereo Plus. Firma jest przekonana, że nowy produkt w pełni dorównuje prestiżowemu rodowodowi swoich przewodowych poprzedników.

Sercem tych bezprzewodowych słuchawek jest dwuwarstwowy przetwornik węglowy dostrojony przez samego Kreatora. I o ile klasyczny audiofil musiałby się nieźle napocić, żeby wypróbować te słuchawki, o tyle z punktu widzenia konsumenta wyglądają one niezwykle ciekawie i kusząco.

Dzięki 10 godzinom pracy akumulatora i szybkiemu ładowaniu, Falcon TWS zapewnia do 2 godzin odtwarzania w ciągu zaledwie 15 minut ładowania. Model ten wyposażony jest również w automatyczny włącznik/wyłącznik oraz automatyczne parowanie. Konfiguracja master-slave pozwala na słuchanie na jedno ucho, a Noble opracowało również własną aplikację słuchawkową.

Noble Audio Tux 5

Stylistycznie nawiązując do kontrastowej marynarki obiadowej, Tux 5 charakteryzuje się konstrukcją podobną do flagowego modelu Khan firmy Noble Audio.Każda ze słuchawek wykorzystuje pojedynczy 10-milimetrowy przetwornik dynamiczny oraz kwartet przetworników Knowles BA armature. Na błyszczącej czarnej akrylowej obudowie umieszczono koronę z logo Noble na jednej słuchawce i podpis Wizard na drugiej.

Królewskich skojarzeń dodaje niestandardowy kabel - spleciony czarno-biały oplot. Takie rozwiązanie ułatwia również identyfikację lewej i prawej słuchawki w podróży. Pod oplotem kabla kryje się 8-żyłowa miedź OCC, zapewniająca imponującą jakość odtwarzania.

Oba modele mają trafić do sprzedaży pod koniec listopada tego roku.