Strona główna > Sprzęt Audio > Monitory douszne Momentum firmy Sennheiser

Sennheiser jest dobrze znaną marką nie tylko wśród społeczności audiofilskiej, ale także wśród masowego odbiorcy, dzięki swojej zdolności do zaspokajania szerokiego zakresu gustów użytkowników. Z doskonałą jakością i innowacyjną akustyką, firma jest prawdziwym ambasadorem niemieckiej inżynierii. Szczególną popularnością wśród rynku masowego cieszyła się ich ostatnia premiera, słuchawki Sennheiser Momentum, które zdobyły wielu zwolenników dzięki stylowemu wzornictwu i korzystnemu brzmieniu. Teraz firma wypuściła na rynek Sennheiser Momentum IEMs, próbując wykorzystać ten sam sukces, jaki przyniosły im słuchawki Momentum.

Wyceniane na £90/$100, Momentum zawierają dynamiczny przetwornik, który rywalizuje z podobnymi cenowo dousznymi monitorami Fidue A71, jednocześnie różniąc się całkowicie stylem i podejściem.

Co dostajesz: pudełko i akcesoria

Momentum są dostarczane w standardowym, dobrze wypolerowanym opakowaniu Sennheisera, które można zobaczyć w sklepach na terenie całego kraju. Same monitory są zawinięte w plastikowy przewód, który znajduje się w klasycznym, tłoczonym futerale Sennheisera. W zestawie znajdują się cztery rozmiary jednokołnierzowych końcówek silikonowych o konstrukcji krzyżowej. Opakowanie jest znakomite, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Sennheiser dysponuje bogatymi zasobami marketingowymi i jest w grze od dłuższego czasu.

Jakość budowy

Sennheiser Momentums posiadają śmiały design, który jest niczym innym jak pewną i dobrze wdrożoną decyzją Sennheisera, mającą na celu zdobycie zainteresowania konsumentów. Tuby akustyczne składają się z trwałego wykończenia ze stali nierdzewnej, ale rzeczywiste obudowy są wykonane z odblaskowego tworzywa sztucznego. Ma to swoje minusy, szczególnie brak trwałości w porównaniu do metalowych odpowiedników, ale jednocześnie jest praktycznie bardziej odpowiednie ze względu na posiadanie lżejszego rozmiaru. Czerwono-czarny kabel jest elegancki i uzupełnia ogólny wygląd dousznych słuchawek Momentum. Odciążenia są bezpieczne, a 3-przyciskowy pilot jest dobrze umiejscowiony i stanowi miłą dodatkową funkcję.

Dopasowanie

Pomimo posiadania większej niż przeciętna obudowy, Sennheiser wykorzystał ergonomię w celu dostarczenia optymalnego doświadczenia użytkownika. Kątowa dysza i zakrzywiona konstrukcja, na przykład, sprawiają, że są one bardzo wygodne dla dłuższych okresów noszenia. Udało mi się uzyskać bardzo dobre uszczelnienie przy doborze końcówki dousznej o odpowiednim rozmiarze, co jest szczególnie ważne dla uderzenia basu i ogólnego brzmienia.

Wrażenia dźwiękowe

Niskie tony

Bas w nausznikach momentum jest przytłaczający dzięki swojej ilości i obecności. Zaskakująco dobrze kontrolowany i przyjemny, nie ma wątpliwości, że jest to jeden z obszarów dźwięku, na który Sennheiser położył nacisk i z pewnością odniósł sukces. W porównaniu do podobnie wycenionych Fidue A71, Sennheisery są zauważalnie bardziej kontrolowane i mniej buńczuczne, z lepiej dopracowanym wykonaniem. Jednakże, tak jak Momentum są dla A71, tak DUNU Titan 1 jest tym samym dla Momentum. Oznacza to, że Tytany wydają się być bardziej przejrzyste, wyraźniejsze i bardziej zwarte w porównaniu do niskich tonów Momentum. Niemniej jednak, poziom basu Sennheiserów jest obfity i osiąga świetną głębię i rozciągnięcie. Choć może nie jest to najlepszy wybór dla zagorzałych bassheadów, sama faktura i obecność mogą wystarczyć.

Średnie tony

W tym miejscu Sennheiser odszedł od tradycyjnych, konsumenckich sygnatur dźwiękowych i zdecydował się na zagłębiony środek pasma. Rezultatem jest sygnatura dźwiękowa w kształcie litery V, gdzie w większości przypadków wokale schodzą na dalszy plan w stosunku do potężnego basu i górnej części pasma. W porównaniu do modelu Fidue A73, Momentum są mniej intymne i przejrzyste, ale za to cieplejsze i bardziej mięsiste. Te ostatnie są również mniej podatne na sybilanse, których A73 są winne z powodu energicznej góry pasma. Ogólna sygnatura Momentum znajduje się po ciepłej stronie neutralności i ze względu na swój luźny charakter, świetnie nadaje się do słuchania przez dłuższy czas.

Wysokie tony

Wyższe częstotliwości w dousznych Sennheiser Momentum są dobrze rozciągnięte i mają dobrą ilość powietrza i iskry. Chociaż nie są one tak czyste i przejrzyste jak Rock-it Sounds R50, zachowują dobre rozciągnięcie i oddanie. Jednakże, w przypadku niektórych utworów, wysokie tony mogą być metaliczne i prawdopodobnie mniej spójne niż w przypadku podobnych cenowo zestawów TWFK. Warto jednak zauważyć, że wysokie tony są pozbawione szorstkości w porównaniu do Fidue A73, co jest dobrym posunięciem ze strony Sennheisera, aby dopasować się do profilu brzmienia zorientowanego na konsumenta. W porównaniu do modelu Bowers & Wilkins C5-S2, wysokie tony Momentum są bardziej zrozumiałe i przejrzyste, z większym podbiciem i energią.

Scena dźwiękowa i obrazowanie

Scena dźwiękowa Sennheiser Momentum jest dość duża, szczególnie z powodu sygnatury dźwiękowej w kształcie litery V. Pomiędzy instrumentami i wokalami jest dobre poczucie zwiewności, co sprawia, że prezentacja jest przestrzenna. Separacja jest dobra, ale nie tak dobrze zdefiniowana jak w przypadku modelu DUNU Titan, który może pochwalić się lepszym obrazowaniem dzięki zastosowaniu przetworników pokrytych tytanem. Szerokość sceny dźwiękowej również nie dorównuje DUNU Titan 1 i DUNU DN-2000, ale jest znacznie większa niż w przypadku Vsonic VC1000, a jednocześnie dorównuje Fidue A73.

Przemyślenia końcowe

Ogólnie rzecz biorąc, Sennheiser wypuścił na rynek solidny produkt w postaci dousznych słuchawek Momentum. Z mocnym basem i dobrymi wysokimi tonami, utwory są dynamiczne i angażujące. Jestem pod szczególnym wrażeniem gwiezdnego basu, który oferuje moc, ale zachowuje kontrolę i wdzięk. Nie oznacza to jednak, że Momentum są pozbawione wad, ponieważ nie wyróżniają się głębią i czystością średnich tonów, co może być przeszkodą dla osób pragnących bardziej intymnego i wysuniętego do przodu występu wokalnego. Choć Sennheiser to Sennheiser, Momentum pięknie łączy formę i funkcję, aby dostarczyć kolejny świetny produkt, który bierze przykład ze swojego ojca, słuchawek Sennheiser Momentum. Z wyborem pilotów liniowych zarówno dla iOS jak i Androida, Sennheiser udowodnił ponownie, że zaspokaja różne gusta i preferencje użytkowników. Z zabawnym podpisem, Momentum in-ears są dobrze wycenione na $100/£90 i są świetnym wyborem zarówno dla masowego rynku jak i audiofilów.

Cena: 100$

Linki: http://en-uk.sennheiser.com/momentum-headphones-in-ear i w Wielkiej Brytanii: http://www.custom-cable.co.uk/sennheiser-momentum-in-ear-headphones-android.html