Strona główna > The X3 DAP by FiiO

The X3 DAP by FiiO

Cholera... FiiO po prostu poszło, zrobiło to i wreszcie dało nam DAP, o którym mówią od końca 2011 roku - FiiO X3. Za ich stosunek jakości do ceny i huk na wiadra królów (przepraszam, że mam prawie run memy dla FiiO, żeby być szczerym), oni rodzaj krok w nieznane lub radykalnie inny i bardziej konkurencyjny rynek DAP's dla X3 i zaoferował nam wysokiej jakości DAP za punkt ceny 200 dolarów. Muszę powiedzieć, że będzie to sukces kwalifikowany, a nie niewykwalifikowany. Na pewno będzie się dobrze sprzedawać. Fan FiiO jest prawie "jabłkowy" w swoim poświęceniu i ci, którzy chcą dobrej jakości DAP i na budżet, spojrzą na X3 nie mam wątpliwości.

Około 5 lat temu rynek DAP był bezpieczny, ipod wciąż był kliknięciem lub dotknięciem wheeel i iRiver itp. emulowały model DAP do stopnia sukcesu w następstwie początkowego Ipod szlaku płonącego forumla. Obecnie każdy jest w grze i gracz flac z kontrolą przycisków można kupić już za jedyne 30 dolarów na miejscu lub importować z Chin. Jednak rynek DAP to nie tylko prosta strzelanina pomiędzy FiiO, iRiver, Cowon i Colorfly. Tylko dlatego, że FiiO robi dobrej jakości odtwarzanie muzyki po wysokiej prędkości bitowej za prawie jedną trzecią ceny AK100 nie daje mu automatycznie pierwsze miejsce - ipody nadal pozostają w tyle i w tej erze konwergencji gadżetów i "usb on the go", więc również wielu producentów telefonów komórkowych i przy podciętych gardłach również.

Co ogólny rynek gadżetów szuka teraz jest conveinence i konwergencji, więc można argumentować, że FiiO X3 może być prawie uznane za irrelvant w 2013 r. do wielu, którzy mają najnowsze iPhone i Android odmianę i powiedzieć CLAS Solo lub Fostex HP-P1 biorąc pod uwagę brak wifi, aplikacje, bluetooth i ogromny ekran dotykowy. OK, więc po co wypuszczać X3 teraz i w jego obecnym formacie? Cóż trzeba żyć pod skałą przez ostatnie 18 miesięcy, aby nie zauważyć niektóre stare timery i nowych graczy są po raz kolejny próbuje stworzyć nowy pitch dla czystego odtwarzacza DAP w nowym i raczej wyższy punkt ceny. AK100, Colorfly C4, iBasso DX100 mają ogromne zalety dla fanów audiofilskiego puryzmu i starej szkoły, którzy stworzyli lukę dla FiiO, aby robić to, co robią najlepiej. Ludzie chcą teraz znać układ DAC w DAP, zapotrzebowanie na coś więcej niż tylko gniazdo słuchawkowe jest ogłuszające, a czytniki "eagle eye" nie chcą MP3 jako standardowego nośnika do przechowywania muzyki w podróży, chcą wysokiej bitrate'u i chcą oodle przestrzeni do jej przechowywania i odtwarzania jej w najlepszy możliwy sposób. Nazwij to powrotem, jeśli chcesz dla skromnego DAP nad szwajcarskiego noża wojskowego PMP i urządzeń konwergencji telefonów komórkowych. Ale te kosztują ramię i nogę zaczynając od około 600 dolarów minimum, niesprawiedliwe powiedzieć wiele do pościgu dobrej jakości dźwięku na budżet i to jest, gdzie X3 pasuje do prawej strony i zaczyna się uwalniać.

Co dziwne, dla tak krytycznego wydania, opakowanie jest takie samo jak E17 czy E12: to małe biało-czerwone pudełko z obrazem i tym, czym jest i to samo starannie złożone wewnętrzne opakowanie z kablem USB, adapterem koncentrycznym, silikonową obudową, ochraniaczami ekranu i małą, ale użyteczną instrukcją obsługi. Być może, żeby kep kosztował nisko, może żeby pozostać przy marce i tożsamości, miałem tylko nadzieję na coś bardziej wyjątkowego, ale to tylko przelotna myśl, bo w rzeczywistości pudełko będzie się potem kurzyć.

Sam X3 jest bardzo dużo FiiO budować jakość i wykończenie z tego słynne krawędzi i projekt w formie czynnika, ale tym razem z bardziej fortepian czarny błyszczące feel niż poprzedni pędzla metalowy wygląd ich amperów. Wykończenie szczotkowane metalowe jest zarezerwowany dla płyty tylnej i przedniej ręczny panel metalowy z twardego plastiku ramki i panelu ekranu. Za 200 dolarów jest to dobre wykończenie, dużo tam nieco tańsze, ale nie tak dobrze wyciąć lub wyciąć 100% z twardego plastiku. Czuje się solidny i nie jest to coś, o czym zapomnisz w pośpiechu w kieszeni. Wymiary bardziej przypominają klasyczne starego Sony Walkman W600 lub W900 cukierkowe telefony komórkowe skrzyżowane z lekkim ukłonem w stronę odtwarzaczy multimedialnych iRiver iAudio serii 7 z wpuszczonymi skośnymi konturami mieszczącymi przyciski i stop/wyjście po lewej stronie oraz gra i zasilanie po prawej. Minimalny przycisk na górze to odsunięcie się od przycisku na boku, który znajduje się obecnie z ekranem dotykowym DAP i telefonami komórkowymi. Koordynacja ręka-oko na to, co widzisz i co naciskasz jest zawsze lepsza na górze dla mnie niż na boku dla elektroniki bez ekranu dotykowego.

Rozdzielczość ekranu wynosi 240×320, co jest odpowiednie do przeglądania i wybierania muzyki, ale na szczęście nie jest to PMP ani dotykowy, więc nie musimy się zbytnio martwić o jakość obrazu. To wszystko, co możemy o tym powiedzieć.