Strona główna > Sprzęt Audio > JBL wprowadza na rynek nowe bezprzewodowe słuchawki i głośniki

Amerykańska firma JBL ogłosiła szereg ciekawych i niedrogich bezprzewodowych nowości, w tym słuchawki TWS, słuchawki dla dzieci, zestaw słuchawkowy do gier oraz głośniki bezprzewodowe. Poniżej przedstawiamy główne funkcje.

Słuchawki

JBL Reflect Flow Pro

Najbardziej zaawansowany z przedstawionych modeli TWS to JBL Reflect Flow Pro wyposażony w sześć mikrofonów do adaptacyjnej redukcji hałasu. Czas pracy akumulatora w tym modelu wynosi 8 godzin, a dodatkowe 20 godzin można uzyskać dzięki etui (z włączoną funkcją ANC), obsługiwane jest bezprzewodowe ładowanie Qi oraz szybkie ładowanie (10 minut ładowania - 1 godzina odtwarzania).

Model ten jest odporny na kurz i wilgoć zgodnie z normą IP68, obsługuje bezpośredni dostęp do asystenta głosowego Google (aktywacja za pomocą gorącego słowa), funkcję szybkiego parowania z Google oraz technologię Dual Connect + Sync, która zapewnia niezależne połączenie każdej słuchawki z telefonem. Premiera tego modelu jest planowana na listopad, a jego cena wynosi 180 USD.

JBL Tune 130NC i JBL Tune 230NC

Dwie bardziej przystępne opcje są reprezentowane przez ulepszenia słuchawek Tune 125 TWS i Tune 225 TWS. Nowe modele Tune 130NC i Tune 230NC mają niemal identyczną specyfikację, która obejmuje takie funkcje, jak Pure Bass Sound, ANC, osiem godzin pracy akumulatora (z włączoną funkcją ANC), stopień ochrony przed wilgocią IPX4, dotykowe elementy sterujące oraz zestaw czterech mikrofonów do połączeń.

Różnice polegają głównie na wyglądzie: Tune 230NC ma "zgrabną" sylwetkę w stylu AirPods, natomiast Tune 130NC ma bardziej kompaktowy, okrągły kształt.

Ten ostatni ma również większe przetworniki 10 mm (w porównaniu z 5,8 mm w Tune 230NC). Oczekuje się, że sprzedaż rozpocznie się w październiku, a jej koszt wyniesie 100 USD.

JBL JR 460NC

Ten model, jak można się domyślić po nazwie, jest przeznaczony dla dzieci. Są to bezprzewodowe, pełnowymiarowe słuchawki douszne z aktywną redukcją szumów. Słuchawki mają konstrukcję bezpieczną dla dzieci oraz funkcję Bezpieczny dźwięk, która utrzymuje głośność na poziomie maksymalnie 85 dB, aby nie uszkodzić słuchu dziecka.

Funkcja ANC powinna pomóc w podróży lub w skupieniu się na pracy domowej, chroniąc dziecko przed rozpraszającym hałasem z otoczenia. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 20 godzin. Przewidywany koszt to 80 USD.

JBL Quantum 350

Zestaw słuchawkowy JBL Quantum 350 do gier stanowi zamknięcie tematu słuchawek. JBL twierdzi, że model ten obsługuje bezstratną łączność bezprzewodową 2,4G "klasy gamingowej" za pośrednictwem klucza sprzętowego USB. 40-milimetrowe przetworniki obsługują technologię QuantumSound Signature, a QuantumSurround odpowiada za wciągający dźwięk.

Oprogramowanie QuantumEngine PC umożliwia dostosowanie korektora, mikrofonu i innych funkcji. JBL obiecuje wygodę dzięki lekkiej konstrukcji i poduszkom słuchawki z pianki z pamięcią oraz do 22 godzin pracy akumulatora. Urządzenie Quantum 350 jest certyfikowane dla programu Discord i jest również zgodne z programami Skype i TeamSpeak. Sprzedaż ma się rozpocząć w tym miesiącu, a cena wynosi 100 USD.

Głośniki bezprzewodowe

JBL Flip 6

Nowa generacja popularnego modelu Flip może pochwalić się stopniem ochrony przed kurzem i wilgocią IP67 oraz 12-godzinnym czasem pracy na baterii. Firma twierdzi, że konfiguracja głośników z dwoma pasywnymi radiatorami zapewnia "głębokie basy" i "oszałamiającą szczegółowość", między innymi dzięki owalnemu przetwornikowi niskiej częstotliwości i oddzielnemu głośnikowi wysokotonowemu.

Głośnik Flip 6 może być również używany w trybie PartyBoost, który umożliwia podłączenie go do innych zgodnych głośników JBL w celu zwiększenia głośności. W Europie model ten powinien być dostępny w listopadzie w cenie 139 euro, jak zwykle w kilku atrakcyjnych kolorach.

JBL Partybox 710

Najnowszy dodatek do gamy 800-watowych Partyboxów z oświetleniem górnym. Model ten posiada osobne wejścia dla gitary i mikrofonu, a także obsługę Bluetooth i USB do odtwarzania muzyki.

Głośnik można sparować z innym urządzeniem PartyBox 710 w celu utworzenia pary stereo za naciśnięciem przycisku. Aplikacja JBL PartyBox umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami - od dźwięku po światło. Masywny głośnik jest odporny na zachlapanie zgodnie z normą IPX4, a zintegrowany uchwyt i kółka ułatwiają transport. Model ten zadebiutuje w Europie w październiku, a jego cena wyniesie 749 euro.

Poczekaj na informacje o nowych produktach w Dr.Head i przyjdź na przesłuchanie.