Strona główna > Sprzęt Audio > Cowon iAudio 10 na sprzedaż

Cowon iAudio 10 na sprzedaż

Cowon iAudio 10

Trzymam w rękach nowy produkt znanej koreańskiej firmy Cowon - Cowon i10, który zastępuje dotychczasowego lidera w serii iAUDIO, model i9. Gdy tylko model wszedł do sprzedaży, otrzymał już dwie nagrody: Good Design Award w Japonii i International Forum Design Awards w Niemczech - obie przyznane za wyrafinowanie wzornictwa, funkcjonalność materiałów i stopień nowości.

Cowon iAudio 10

I nie można się z tym nie zgodzić: kopulasta, ergonomiczna obudowa z przyjemnego w dotyku plastiku z otworem na głośnik, duży 3-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 400x240 pikseli i stylowy czujnik sterowania w kształcie litery T na przedniej stronie, gdzie tylko przycisk zasilania / blokady, pokrętło głośności i port ładowarki / wyjścia TV są przykryte pustą pokrywą.

Cowon iAudio 10

Jeśli chodzi o stronę techniczną nowego produktu, firmie udało się ponownie zaskoczyć, tworząc nowy interfejs - tym razem nosi on nazwę Color Therapy UI i pozwala na ustawienie wybranego schematu kolorów spośród 200 kombinacji kolorystycznych składających się z 20 kolorów tła i 10 kolorów czcionek lub wybranie jednego z 10 gotowych rozwiązań, tzw. Color Therapy. W dziedzinie dźwięku nowe urządzenie nie zawodzi - markowe technologie przetwarzania JetEffect 3.0 i BBE+, odtwarzanie formatów audio MP3, WMA, FLAC, OGG, APE, WAV, wideo - AVI, WMV, ASF, przeglądanie zdjęć w formacie JPG i tekstu w TXT, jest też radio FM i dyktafon. Pojemność wbudowanej pamięci wynosi od 4 do 32 GB (sugerowana cena w naszym kraju wynosi obecnie od 4200 do 6800 rub), brak gniazda kart pamięci, moc dźwięku 28,5 mW na kanał dla słuchawek i 500 mW na kanał dla głośnika mono. Deklarowany czas ciągłego odtwarzania: 38 godzin nagrań audio lub 6,5 godziny nagrań wideo. A to wszystko przy wymiarach 54 x 114 x 6,9 - 12,6 mm i wadze 73 gramów!