Strona główna > Sprzęt Audio > Recenzja bezprzewodowych słuchawek Sennheiser RS175

Po ciężkim dniu pracy, często miło jest włączyć telewizor i cieszyć się ulubionym filmem lub programem. Aby dopełnić wrażeń, Sennheiser wprowadził na rynek serię bezprzewodowych słuchawek RS, specjalnie przystosowanych do zdalnej synchronizacji z telewizorem. Obecnie w ofercie znajduje się około 9 modeli, z których każdy ma swoje własne cechy szczególne. Jednak to właśnie słuchawki RS 175 zostały wybrane do tej recenzji, oferując najbardziej atrakcyjne cechy w równie atrakcyjnej cenie.

Model RS 175 składa się z dwóch elementów: samych słuchawek oraz stacji, która łączy w sobie wielofunkcyjny nadajnik, ładowarkę i stojak na słuchawki. O wiele przyjemniej jest patrzeć na swoje słuchawki wiszące na pałąku, niż leżące w futerale lub na zakurzonej półce. Stacja jest dość lekka, a jej rozmiary sprawiają, że bez problemu zmieści się w każdym wnętrzu. Jeśli nie, zawsze można go schować za telewizorem. Z tyłu obudowy znajdują się złącza dla cyfrowego połączenia optycznego oraz analogowego mini jack 3,5 mm. Można ich użyć do podłączenia do telewizora lub innego urządzenia audio z podobnymi wyjściami.

Słuchawki są ergonomicznie zaprojektowane z regulowanym pałąkiem dla bezpiecznego dopasowania. Wyposażone są również w dwa wyściełane nauszniki, które pomagają utrzymać wagę słuchawek na niskim poziomie, dzięki czemu można z nich korzystać przez bardzo długi czas. Mówiąc o "długim". RS 175 ma wystarczającą pojemność baterii (2xAA NiMH), aby wytrzymać rekordowe 18 godzin - cecha, którą docenią nawet zatwardziali miłośnicy filmów.

Cyfrowa transmisja bezprzewodowa jest możliwa do 100 metrów w warunkach widoczności. Biorąc pod uwagę wszystkie nakładki w pomieszczeniu, sygnał wytrzymuje 30-metrową odległość od źródła, co wystarcza, aby dotrzeć do kuchni, nie tracąc ani jednego dźwięku. Sennheiser wziął również pod uwagę fakt, że czas spędzony przed telewizorem jest przyjemniejszy dla dwóch osób i umożliwił podłączenie do systemu drugiej pary słuchawek HDR 175. W ten sposób stacja może przesyłać dźwięk do obu par w tym samym czasie.

To, co wyróżnia słuchawki RS 175, to bardzo zrównoważona reprodukcja dźwięku podczas słuchania muzyki lub oglądania filmów. Model ten obsługuje dwa tryby dźwięku: Bass Boost dla dźwięku przestrzennego oraz Virtual Surround dla bardziej przestrzennego i animowanego dźwięku. Można przełączać się między nimi za pomocą elementów sterujących na prawej słuchawce (są tam również przyciski regulacji głośności).

Poziom basu w RS 175 zadowoli każdego, ale dla tych, którzy potrzebują dodatkowego kopa w niskich częstotliwościach, tryb Bass Boost oferuje to. Virtual Surround jest dużo bardziej zgrabny. Tryb ten rozszerza środowisko akustyczne i dodaje energii temu, co znajduje się na ekranie. Po przełączeniu na odtwarzanie standardowe od razu czuć, że dźwięk staje się prosty i mocno skupiony.

Z całej gamy RS 175 wyróżnia się jako najlepsze połączenie ceny i jakości. Bądźmy szczerzy, do oglądania telewizji dostępne są tańsze bezprzewodowe słuchawki. Jeśli jednak użytkownik nadal dąży do uzyskania najwyższej jakości dźwięku, bezproblemowej łączności i braku problemów z opóźnieniami, Sennheiser RS 175 jest oczywistym wyborem.