Strona główna > Sprzęt Audio > Sennheiser i Freitag

Sennheiser i Freitag

Sennheiser, we współpracy ze szwajcarskim producentem toreb i akcesoriów Freitag, wprowadził nowe wcielenie słuchawek Sennheiser URBANITE, które doskonale oddaje ducha miasta. Nazywa się F703 SENNHEISER ? FREITAG, jest interesujący pod względem wzornictwa, o którym warto opowiedzieć osobno.

Freitag nie został wybrany przypadkowo. Trudno przegapić najbardziej reprezentatywną imprezę miejską i jedną z ulubionych przez młodzież w Europie. Podstawowym założeniem szwajcarskiej marki była produkcja toreb i akcesoriów z brezentu, który zazwyczaj używany jest do przykrywania ciężarówek. Było to praktyczne rozwiązanie, a od ponad 20 lat Freitag produkuje praktyczne torby na co dzień.

Firma wykorzystała tę wiedzę również w swoich nowych słuchawkach F703. Wspólnym pomysłem było stworzenie opaski na głowę pokrytej unikalnym kawałkiem zastrzeżonej tkaniny. Co jest w nim wyjątkowego? Najważniejsze jest to, że Freitag nigdy nie używa dwóch identycznych plandek. Oznacza to, że cała powierzchnia plandeki jest wykorzystywana do wykonania tylu elementów, ile w ogóle można z niej wyciąć. Taka partia jest na swój sposób wyjątkowa. Współpraca między markami na tym się nie kończy - Freitag uzupełnił słuchawki stylowym etui (wykonanym z tego samego materiału co pałąk), które w razie potrzeby można używać niezależnie od słuchawek.

Podobnie jak standardowy model Urbanite, wersja specjalna charakteryzuje się intensywnym brzmieniem klubowym - Sennheiser zapewnia doskonałą czystość dźwięku we wszystkich częstotliwościach, ale na pierwszy plan wysuwa składowe basowe. Do odbierania połączeń i sterowania utworami służy pilot z wbudowanym mikrofonem.

Uliczna orientacja modelu F703 jest również widoczna w konstrukcji słuchawek. W ramie i nausznikach zastosowano wytrzymałe elementy aluminiowe, które są odporne na trudne warunki drogowe, a dzięki swojej elastyczności z łatwością mieszczą się w futerale zaprojektowanym przez firmę Freitag.

Limitowana edycja F703 SENNHEISER ? FREITAG, składający się z 1500 sztuk, będzie dostępny od 26 lutego we wszystkich sklepach Freitag i u przedstawicieli marki.