Strona główna > Sprzęt Audio > Muzyka w podróży: głośniki bezprzewodowe Sony SRS-XB21 / XB31 / XB41

Imprezy poza miastem, pikniki, weekendowe spotkania - latem zawsze jesteś w sytuacji, w której chcesz posłuchać muzyki w nietypowym miejscu. Firma Sony oferuje szereg przenośnych głośników bezprzewodowych na takie właśnie okazje. A w nich trzy nowe głośniki kompaktowe: SRS-XB21, SRS-XB31 i SRS-XB41. Czym są ciekawe poza tym, że mogą grać głośno bez gniazdka?

Urządzenie .

Urządzenia wyglądają bardzo podobnie pod względem wielkości i wagi: najmniejszy XB21 mieści się w małej torbie i waży około 1,5 kg, średni XB31 ma prawie 1,5 kg, a bardzo mocny XB41 - 1,5 kg. Bez względu na to, jak duży lub ciężki wyglądasz, wszystkie trzy głośniki są tak samo ergonomiczne: opływowy kształt wygodnie leży w dłoni, a radełkowana powierzchnia zapewnia pewny chwyt, który zapobiega wyślizgnięciu się głośników nawet wtedy, gdy wymachujesz rękami w całej akcji lub ślizgasz się po nich na imprezie.

Wszystkie modele zostały zaprojektowane tak, aby były odporne na działanie żywiołów: posiadają klasę IP67 dla maksymalnej ochrony przed brudem i wilgocią, więc można je zostawić na deszczu, a nawet umyć pod bieżącą wodą. Albo nawet wrzucić je do basenu.

Możliwości

Z tłumu głośników bezprzewodowych, nowe modele Sony wyróżniają się nie tylko designem, ale również unikalną wbudowaną kolorową muzyką, wyraźnie skierowaną do osób lubiących tańczyć.

W mniejszym XB21 zastosowano kolorowe, nastrojowe oświetlenie obwodowe, które synchronizuje się z rytmem utworów muzycznych.

XB31 dodaje migoczące oświetlenie stroboskopowe, natomiast XB41 dodaje oświetlenie głośnika, które również współgra z muzyką. Większą niespodzianką na imprezie może być system dotykowy Party Booster, który dodaje do muzyki efekty specjalne DJ-a poprzez dotknięcie obudowy dłonią. Dotknij w jednym miejscu, a zaczniesz drapać, dotknij w innym, aby dodać kopa do bębna basowego, dotknij mocniej, a efekt będzie głośniejszy. Teraz to już nie tylko głośnik, to także instrument muzyczny! Albo przynajmniej zabawka na parkiet.

Dźwięk

Dźwięk we wszystkich trzech kolumnach jest kontrolowany przez dwa stereofoniczne głośniki szerokopasmowe (o średnicy od 42 mm w mniejszym modelu do 58 mm w większym).

Membrany głośników są uformowane z celulozy, a dodatek miki nadaje głośnikom dodatkową sztywność, dzięki czemu uzyskujemy dodatkowe uderzenie w basie. Dla jeszcze większego uderzenia, basy są dodatkowo wzmacniane przez opatentowany procesor dźwięku EXTRA BASS, który również znajduje się we wszystkich trzech modelach głośników. Akustyka jest zwarta i solidna, bas uderza rozmachem, ale jest dobrze kontrolowany i nie szumi, nawet w najbardziej perkusyjnych utworach.

Kolumny nie pretendują do miana audiofilskich rarytasów, ale obchodzą się z muzyką ostrożnie, nie zamazują szczegółów i nie podbarwiają barw. A dla tych, którzy chcą usłyszeć maksimum szczegółów, wszystkie trzy głośniki obsługują najwyższej klasy kodek LDAC, który pozwala obejść się bez niemal żadnej kompresji dźwięku podczas przesyłania go przez Bluetooth.