Strona główna > Sprzęt Audio > DALI Katch G2: co nowego w drugiej generacji głośników?

Pierwsza generacja przenośnych głośników Katch duńskiej marki DALI pojawiła się na rynku pięć lat temu. W 2016 r. głośnik otrzymał pozytywne recenzje krytyków i wiele nagród, ale czas płynie, a konkurencja jest daleko przed nim. Rozumiejąc to, producent wprowadził drugą generację Katcha z indeksem G2.

Zacznijmy od projektu. Produkty DALI zawsze wyglądają stylowo i są rozpoznawalne, dlatego firma zdecydowała się zachować estetykę retro w modelu Katch G2, dodając do jego aluminiowej obudowy nieco poloru za pomocą chromowanych elementów.

W wiecznej pogoni za czasem pracy na baterii, DALI osiągnął 30 godzin słuchania bez podłączania (dla porównania, jego poprzednik miał 24 godziny, co również było dużo jak na tak kompaktowy głośnik). Głośnik jest ładowany przez dwukierunkowe złącze USB. Za pracę "w powietrzu" w Katch G2 odpowiada Bluetooth 5.0 z zestawem wysokiej klasy kodeków, w tym aptX, aptX HD i AAC. Co ciekawe, głośnik jest wyposażony w technologię NFC. Producent nie zrezygnował również ze zwykłego złącza AUX (3,5 mm), chowając je w chronionym wgłębieniu.

Firma DALI wyposażyła zestaw Katch G2 w opracowaną przez siebie technologię TWS (True Wireless Stereo), która umożliwia połączenie dwóch urządzeń w parę stereo w celu uzyskania jeszcze pełniejszego dźwięku. Mówiąc o układzie. Jest to głośnik dwudrożny, z membranami umieszczonymi po obu stronach głośnika, zapewniający pewny dźwięk przestrzenny. Wnętrze głośnika zostało podzielone w celu uzyskania odpowiedniej głośności - tak jak w "dorosłych" głośnikach DALI. Za wysokie i średnie częstotliwości odpowiada para 21-milimetrowych kopułkowych głośników wysokotonowych z dużymi magnesami neodymowymi. Sekcja basowa zawiera dwa własne aluminiowe przetworniki o średnicy 89 mm. Producent twierdzi, że udało mu się wycisnąć maksimum brzmienia basów, nawet z tak kompaktowej obudowy. Biorąc pod uwagę reputację firmy DALI, łatwo w to uwierzyć.

Urządzenie DALI Katch G2 będzie dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: "Żelazna czerń", "Karmelowa biel" i "Chłodny błękit". Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie dostępny na rynku - czekaj na dalsze informacje. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z duńską marką DALI i poznania jej historii.