Strona główna > Sprzęt Audio > Słuchawki Sony MDR-1

Słuchawki Sony MDR-1

Sony MDR-1

Przytłaczające, niezakłócone odtwarzanie - niezapomniane wrażenia słuchowe.

SAN DIEGO, 29 sierpnia 2012 r. - Firma Sony ogłosiła dziś nowe słuchawki premium MDR-1, będące owocem współpracy firm Sony Electronics i Sony Music Entertainment. Będą one dostępne w trzech wersjach: standardowe słuchawki przewodowe, słuchawki z łącznością bezprzewodową Bluetooth® oraz słuchawki z cyfrową redukcją szumów.

Łącząc wiedzę Sony Electronics na temat jakości dźwięku, komfortu i pięknego wzornictwa z wiedzą Sony Music na temat współczesnych trendów muzycznych, nowe słuchawki MDR-1 "premium" to zaawansowana konstrukcja akustyczna, która odtwarza muzykę dokładnie tak, jak zamierzyli to jej twórcy. Inżynierowie Sony i artyści muzyczni zidentyfikowali krytyczny zakres sub-basu w rejonie 30-40Hz w dzisiejszych stylach muzycznych i opracowali Beat Response Control dla nowych MDR-1. Słuchawki posiadają zamkniętą konstrukcję, która maksymalizuje izolację hałasu i zapewnia wyjątkową charakterystykę niskich częstotliwości. Dzięki większym otworom wentylacyjnym w głośnikach, miłośnicy muzyki mogą cieszyć się szybkim i wrażliwym basem.

Perfekcyjne odwzorowanie

Sony MDR-1

Wyposażone w nową 40mm membranę z folii polimerowej LCD, słuchawki MDR-1 są bardzo sztywne, lekkie i mają wyższe wewnętrzne tłumienie, ważne dla zrównoważonej, wysokiej rozdzielczości reprodukcji wokalu, szczegółów średniego i górnego zakresu, jak również bogatego, mocnego basu i rozszerzonych wysokich częstotliwości. Przetwornik wysokiej rozdzielczości gwarantuje ultra szerokopasmową reprodukcję dźwięku od 4Hz do 80kHz, dopasowując się tym samym do dzisiejszych źródeł muzyki o wysokiej rozdzielczości.

Wygodne słuchawki MDR-1 są przeznaczone do dłuższego noszenia. Poduszki słuchawek są niskociśnieniowe, co zapewnia pewne, szerokie dopasowanie, a także skutecznie izolują dźwięk, zwiększając ilość basów. Dodatkowo, unikalna konstrukcja zawieszenia kieruje oś słuchawek do wewnątrz, zapewniając stabilne dopasowanie i komfort. Dzięki silikonowym pierścieniom pomiędzy muszlami i pałąkiem, możliwe jest teraz cieszenie się najbardziej szczegółowymi pasażami muzycznymi bez żadnych trzasków.

Żebrowane wypustki na górnej powierzchni słuchawek MDR-1R zapobiegają tarciu i zaciskaniu się powierzchni kabla.

Pierwszy zestaw słuchawkowy Sony Bluetooth® z technologią NFC

Zestaw słuchawkowy MDR-1RBT Bluetooth® wyposażono w innowacyjną technologię przetwarzania dźwięku, która z pewnością zadowoli osoby zmęczone przewodami. Jest to pierwszy model Bluetooth wyposażony w system One Touch firmy Sony. Technologia "Near Field Communication" (NFC) umożliwia łatwe połączenie jednym dotknięciem. Aby nawiązać połączenie bezprzewodowe, wystarczy zbliżyć urządzenie do słuchawek - nie trzeba konfigurować Bluetooth ani Wi-Fi. Dodatkowo, akumulatorki w słuchawkach mogą wytrzymać do 30 godzin bez ładowania.

Słuchawki z cyfrową redukcją szumów

Ponieważ istnieją różne rodzaje hałasu, technologia redukcji szumów firmy Sony z obsługą sztucznej inteligencji automatycznie wybiera odpowiednią zasadę eliminacji na podstawie intuicyjnej analizy hałasu otoczenia. Technologia cyfrowego przetwarzania sygnału skutecznie redukuje do 99,7% zewnętrznego hałasu, niezależnie od tego, czy jest to samolot, pociąg czy hałaśliwe biuro.

Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, słuchawki z cyfrową redukcją szumów MDR-1RNC są wyposażone w cyfrowe czujniki hałasu. Są one również wyposażone w specjalne oprogramowanie odpowiedzialne za redukcję szumów. Akumulatory w słuchawkach z cyfrową redukcją szumów MDR-1RNC wytrzymują do 22 godzin bez konieczności ładowania.

Koszt i dostępność

Standardowe słuchawki MDR-1R, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth MDR-1RBT oraz słuchawki z cyfrową redukcją szumów MDR-1RNC będą dostępne w listopadzie 2012 r. we wszystkich sklepach Sony, w tym w sklepie internetowym http://store.sony.com oraz u wszystkich oficjalnych dystrybutorów na całym świecie. MDR-1R będzie kosztował w okolicach 299 dolarów, MDR-1RBT - 399 dolarów, a MDR-1RNC - 499 dolarów.