Strona główna > Sprzęt Audio > Dwa w jednym: słuchawki Plantronics BackBeat Pro

Przenośne urządzenia audio mają dwóch wrogów - przewody i szumy. Jeden z nich uniemożliwia swobodne poruszanie się, a drugi - słuchanie muzyki. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby ochrony przed obydwoma tymi zjawiskami: Bluetooth i aktywna redukcja szumów.

Twórcy najnowszego modelu Plantronics BackBeat Pro postanowili nie być małostkowi i rozpoczęli walkę z obiema technologiami jednocześnie. W nowych słuchawkach oba te elementy są realizowane na najwyższym poziomie! Bluetooth działa w standardzie 4.0, dzięki czemu sygnał może być przesyłany na odległość do stu metrów (jednak w idealnych warunkach, bez ścian i innych przeszkód). Obsługa wielu punktów umożliwia słuchawkom współpracę z dwoma urządzeniami Bluetooth jednocześnie, z łatwością przełączając się z jednego na drugie, dzięki czemu smartfon i tablet nie będą musiały konkurować ze sobą o uwagę tych słuchawek. Co najlepsze, technologia Blue Tooth obsługuje zaawansowany kodek AptX Low Latency, który zapewnia bezprzewodową transmisję dźwięku bez utraty jakości i eliminuje opóźnienia sygnału, dzięki czemu można oglądać filmy i programy telewizyjne bez irytujących przerw między wierszami i mimiką aktorów.

Równie dużo uwagi projektanci poświęcili aktywnej filtracji hałasu: technologia ta opiera się na dwóch czułych mikrofonach i jest wyposażona w wydajny procesor audio odpowiedzialny za prawidłowe przetwarzanie sygnału dźwiękowego. Tłumienie hałasu jest doskonałe, radząc sobie nie tylko ze statycznym szumem klimatyzacji biurowej, ale także z nieregularnym hałasem ulicznym. Elementy sterujące słuchawek zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej przyjazne dla użytkownika: pokrętło na jednym pałąku reguluje głośność, przełącznik ścieżek na drugim, a czujniki dotykowe wewnątrz pałąków automatycznie wstrzymują odtwarzanie muzyki po zdjęciu słuchawek i wznawiają je po ponownym założeniu. Sterowanie było dostępne nawet dla pierwszoklasisty, słuchawki są wyposażone w system podpowiedzi głosowych - wśród pół tuzina obsługiwanych języków były m.in. rosyjski i angielski.

Konstruktorzy nowych słuchawek Plantronics zadbali nie tylko o ich wygodę, ale także o żywotność baterii: wbudowana bateria litowo-jonowa wystarcza na 24 godziny ciągłego odtwarzania muzyki (w trybie czuwania bateria wystarcza na trzy tygodnie). A nawet jeśli bateria się wyczerpie, BackBeat Pro nie stanie się ważącym 340 g kawałkiem bezużytecznego plastiku z odłączanym kablem audio. Sam kabel audio z wbudowanym pilotem i mikrofonem jest sprytnie schowany w pudełku ze słuchawkami. W zestawie znajdują się również inne przydatne akcesoria - kabel USB do ładowania akumulatorów oraz praktyczny nylonowy pokrowiec do przenoszenia. Firma Plantronics nie szczędzi prezentów! A co najważniejsze, nie należy skąpić farszu.